ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Dvougólový klokan Rada po životním výkonu v Jablonci: Můj nejlepší zápas

Velikost textu:

Jablonec – Jakub Rada si zřejmě nemohl schovat svůj životní střelecký výkon na lepší zápas. V klíčovém duelu o záchranu v Jablonci poprvé v kariéře zaznamenal v jednom ligovém utkání dvě branky a zajistil Bohemians 1905 výhru 2:1, která posunula tým mimo sestupové příčky. Rada věří, že jde o klíčový krok k záchraně.

Střelec druhého gólu Jakub Rada (20) z Bohemians se raduje se spoluhráči
Střelec druhého gólu Jakub Rada (20) z Bohemians se raduje se spoluhráči

"Určitě je to životní zápas. Jsem šťastný, že to přišlo," radoval se záložník po zápase. V předchozích 27 ligových duelech se trefil jen jednou, až proti Jablonci si v jednom utkání připsal dvě branky.

Nejprve po hodině hry srovnal. "Při prvním gólu to kluci na levé straně krásně vykombinovali, přišel centr na zadní tyč a já už jsem měl pozici snadnou," řekl ke své hlavičce.

V nastavení pak byl na správném místě a z pozice okolo penalty z voleje vystřelil "klokanům" mimořádně důležité tři body. "Počkal jsem si na odražený balon, zavřel jsem oči a vší silou to chtěl propálit. Se štěstím to vyšlo," pochvaloval si sedmadvacetiletý záložník.

Byl rád, že Bohemians dali gól až v nastavení a nemuseli se tak o vedení strachovat jako v předešlém kole, kdy málem přišli s Duklou o náskok 3:0. "V naší situaci je to takhle dobře. My jsme schopni si to zkomplikovat. Teď to byl hřebíček do rakve, pak už byl konec. Pro nás ideální," řekl s úsměvem.

Věří, že Pražané udělali klíčový krok k záchraně. "Doufám, že jo. Je dobře, že máme situaci ve svých rukách. Určitě je to na psychiku příjemnější, když víte, že pokud vyhrajete, jste zachráněni. Je to lepší než spoléhat na ostatní soupeře, že někdo prohraje nebo vyhraje," uvedl.

Na Plzeň si věří

Před posledním kolem s Plzní, která už nemůže skončit na jiném místě než druhá, je optimistou. "Naše výkony doma a venku jsou diametrálně odlišné. Doma jsme schopni porazit kohokoliv, potrápili jsme třeba Spartu. Doma si věříme víc než venku," srovnával Rada.

Těší ho, že "klokani" se dokázali vzepřít tomu, že už je většina veřejnosti před dvěma koly odepsala. "Vnímali jsme, že když se někdo zeptal na názor, kdo spadne, tak všichni říkali Bohemka. O to víc je potěšující, že to nikdo z nás za jakékoliv situace nevzdal a teď jsme blízko záchraně," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.