ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Kdo lže? Urážel Neves, nebo Uhrin?

Velikost textu:
aktualizováno 22. 4. 2014 19:57

Praha – Po pondělním utkání Slavie s plzeňskou Viktorkou se mezi oběma kluby zažehla ostrá slovní přestřelka. Podle Slavie měl trenér Plzně Dušan Uhrin rasisticky pokřikovat směrem k Fernandu Nevesovi. Plzeňští ale vrací úder. Prý to byl právě přemotivovaný domácí bek, kdo chtěl napadnout kouče Viktorky a ten žádá po pražském klubu omluvu. Na čí straně je pravda? Krom samotných aktérů by to měl vědět i čtvrtý rozhodčí utkání, který konfliktu bezprostředně přihlížel. Ani jeden z klubů se však nemá k tomu podat podnět k disciplinární komisi a celá aféra tak dost možná vyšumí do ztracena.

Dušan Uhrin mladší
Dušan Uhrin mladší

Trenér Slavie Pastoor na pozápasové tiskové konferenci řekl, že má od hráčů informace, že měl Uhrin směrem k Nevesovi po jeho faulu na plzeňského záložníka Tomáše Hořavu rasistické poznámky. Podle deníku Sport se mělo jednat o nadávku "prase z Afriky".

K incidentu došlo v 62. minutě zápasu, kdy se po faulu Nevese na Hořavu strhla před plzeňskou střídačkou mela a Neves se pustil do slovní přestřelky s Uhrinem. Celý spor měl vyústění i po zápase při odchodu týmů z trávníku, kdy obránce z Kapverdských ostrovů museli odtáhnout do kabiny spoluhráči.

Plzeň chce omluvu, Slavia už nechce nic komentovat

To však Plzeň striktně odmítá. "Během utkání ani po něm se trenér Dušan Uhrin neuchýlil k jakýmkoliv urážkám hráčů Slavie, tím méně pak k výrokům s rasistickým podtextem. Jsme přesvědčeni, že naše závěry potvrdí také přítomné kamery České televize, potažmo pak výpověď čtvrtého rozhodčího," uvedl v prohlášení generální ředitel Plzně Adolf Šádek.

Podle něj jde o lež, proto chce, aby se Pastoor za své obvinění Uhrina omluvil. "Pokud tomuto požadavku nebude vyhověno, bude vedení plzeňského klubu zvažovat další kroky vedoucí k naprostému očištění jména Dušana Uhrina i jím vedeného mužstva," dodal Šádek. Přesto Plzeň nehodlá dávat podnět disciplinárce.

přehrát video
Lže Uhrin nebo Neves? Kdo urážel koho?

Slavia chce spoléhat na standardní řízení FAČR a odmítá celou věc více komentovat. "Domníváme se, že FAČR má dostatek standardních nástrojů k tomu, aby celou záležitost řádně prošetřila. My se budeme soustředit na důležité zápasy, které nás v závěru sezony čekají, a nehodláme plýtvat energií v mediálních přestřelkách. Proto se k této záležitosti nebudeme dále vyjadřovat," uvedla Slavia v prohlášení.

FAČR čeká, až Slavia vznese podnět k prošetření

Jenže v zápise o utkání není o údajném konfliktu ani zmínka a fotbalová asociace se tak případem nebude sama od sebe zabývat. "Fotbalová asociace se může spoléhat maximálně na to, pokud nějaký tým vznese podnět k prošetření. A to Slavia dosud neudělala, pokud má obvinění, měla by to prokázat," prohlásil mluvčí FAČR Ondřej Lípa.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.