ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Disciplinárka opět trestala vulgarity. Slavia musí zaplatit 20 tisíc

Velikost textu:

Praha - Disciplinární komise FAČR potrestala Slavii pokutou 20 tisíc za chování fanoušků, kvůli kterému bylo zhruba na dvě minuty přerušeno utkání 23. kola první ligy s Jabloncem. "Netrestáme kritiku, ale trestáme vulgarity," uvedl šéf disciplinárky Richard Baček. Další sankce navíc Slavii hrozí kvůli pyrotechnice na tribunách při derby se Spartou.

Utkání Slavia–Jablonec
Utkání Slavia–Jablonec

V Edenu byl před týdnem zápas s Jabloncem přerušen kvůli vulgárním pokřikům na adresu předsedy FAČR Miroslava Pelty. Šlo o první využití přísnějších pravidel pro boj s chuligány, ke kterým asociace sáhla po násilnostech při utkání Ostrava - Sparta.

"Na kritiku má samozřejmě každý právo, disciplinární řád však pamatuje na případy, kdy se během utkání objevují vulgarity, a pokud taková situace nastane, pak je komise trestá," uvedl Baček.

Disciplinárka také zahájila kvůli pyrotechnice při derby řízení i se Spartou. Kvůli přerušení zápasu s Jihlavou bude komise řešit i Viktorii Plzeň a kvůli vulgárnímu skandování příznivců hrozí tresty také Brnu s Olomoucí.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.