ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

ČT: Manažer Příbrami Rogoz půjde před soud kvůli ovlivnění utkání

Velikost textu:
aktualizováno 29. 11. 2013 22:26

Praha - Případ údajné korupce ve fotbalu půjde před soud, jehož jednání začne 17. prosince. Z pokusu o uplácení s cílem ovlivnit výsledek zápasu byl obžalován manažer FK Příbram Roman Rogoz. Hrozí mu až dva roky vězení nebo peněžitý trest. Informaci přinesla jako první Česká televize.

Roman Rogoz (uprostřed)
Roman Rogoz (uprostřed)

"Pokud to řízení nebude neveřejné, někdo z Disciplinární komise se toho hlavního líčení zúčastní. Předpokládám, že tam načerpá informace, které povedou k dalšímu rozhodnutí v této věci. Například k zahájení disciplinárního řízení vůči dané osobě," řekl předseda Disciplinární komise FAČR Richard Baček.

Podle policie nabídl Rogoz letos v dubnu jednomu ze soupeřících hráčů 50 tisíc korun za ovlivnění zápasu nejvyšší fotbalové ligy. Právě v dubnu obvinil Příbram z pokusu o ovlivnění fotbalisty Českých Budějovic šéf Dynama Karel Poborský. Později to popřel a uvedl, že neměl na mysli nikoho konkrétního. Příbram v Českých Budějovicích vyhrála v záchranářském souboji 1:0 gólem ze sporné penalty.

Prezident příbramského fotbalového klubu Jaroslav Starka v červenci uvedl, že Rogoz, který dřívě působil v budějovickém Dynamu, je vyšetřován kvůli korupci. Kontaktovaným hráčem měl být fotbalista Českých Budějovic Michal Klesa. Disciplinární komise FAČR případ předala policii.

U Rogoze v souvislosti s vyšetřováním měla v létě proběhnout i domovní prohlídka. Rogoz však tuto informaci nepotvrdil. Jméno Rogoze bylo loni na podzim spojováno také s korupční kauzou, kterou rozpoutal šéf Sparty Daniel Křetínský. Žádné podezření však tehdy nebylo konkretizováno.

Zdroj: ČT sport, ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.