ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Atak od pořadatele? Dít by se to nemělo, zoufal si po incidentu Horváth

Velikost textu:
aktualizováno 10. 11. 2013 09:37

Mladá Boleslav - Kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth byl po ligovém utkání v Mladé Boleslavi napaden jedním z pořadatelů. Ten neunesl porážku domácích 1:2 a při odchodů hráčů ze hřiště uštědřil Horváthovi v tunelu pohlavek. "Něco takového by se nemělo dít. Škoda, že se takoví lidé k nám dostanou v tunelu, že dostanu od pořadatele pohlavek," řekl.

Pavel Horváth
Pavel Horváth

Situace vyplynula z vyhroceného závěru, kdy domácí příznivci spílali sudímu Karlu Hrubešovi, že svými výroky stranil Plzni. Hřiště v závěru zasypali kelímky od piva a hráče Viktorie následně vyprovázeli z trávníku nadávkami a pískotem.

Když hráči dorazili do tunelu směrem do kabin, mysleli si, že už jsou v bezpečí. Místo toho ale přišel nečekaný útok. Jeden z pořadatelů dal Horváthovi pohlavek, údajně se slovy, ať vyřídí pozdrav sudímu.

"Emoce samozřejmě k takovému utkání patří, ale měly by zůstat na hřišti. Boleslav hrála důrazně, my jsme se tomu přizpůsobili a z toho pak plynuly tyto emoce," reagoval Horváth, který se spíše lekl, než že by šlo o bolestivou ránu.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Mladá Boleslav - Plzeň

S pořadatelem se následně setkal i v mixzóně, kde muž uvedl, že Horvátha jen poplácal po zádech, aby to vyřídil rozhodčímu. Plzeň nepodala žádný protest do zápisu, ovšem delegát utkání událost zaznamenal a popíše ji ve své zprávě. "Hlavní je, že jsme získali tři body, proto to nechci více řešit. Ale stávat by se to nemělo," uvedl Horváth.

Duel s Boleslaví byl podle něj hlavně o bojovnosti a důrazu. "Fotbal se hraje tvrdě, a pokud to nepřeroste v zákeřnosti, což se dnes nestalo, tak to takhle může být. Jak bojovné utkání to bylo, dokládá náš druhý gól. Tak vypadal celý zápas," řekl Horváth k brance Mariána Čišovského, který ve vápně přetlačil obránce i brankáře a díky důrazu zařídil Plzni vítězství.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.