ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín
Gambrinus liga

Plzeň chce zlomit výsledkovou krizi proti Jablonci

Velikost textu:

Plzeň – Ještě nedávno by bylo střetnutí mezi Jabloncem a Plzní hitem kola, tentokrát však je spíše soubojem o zisk ztraceného sebevědomí a herní pohody. Obě mužstva se v posledních týdnech výsledkově trápí. Plzeň klesla na třetí příčku, Jablonec je až sedmý. V předehrávce 13. kola tak oba soupeři chtějí zlomit nepříznivé série a odrazit se k lepším výsledkům. Utkání Viktoria Plzeň – FK Jablonec začíná ve 20:15 a web ctsport.cz vám z něj přinese podrobnou on-line reportáž.

Utkání Jablonec - Plzeň
Utkání Jablonec - Plzeň

Plzeň z posledních pěti ligových zápasů porazila jen Jihlavu a v říjnu zvítězila pouze v poháru na hřišti divizního Kladna. V tabulce se po poslední porážce od Teplic propadla na třetí příčku a na vedoucí Spartu ztrácí už sedm bodů. "Liga nabírá před koncem podzimní části rychlé tempo a my víme, že doma musíme být stoprocentní. Budeme se snažit pro to udělat všechno a věřím, že to tak bude vypadat i na hřišti," řekl trenér Pavel Vrba.

Václav Procházka, obránce Plzně: "Naši hru jsme rozebírali u videa. Trochu jsme změnili trénink a zkusíme zápas s Jabloncem odehrát jinak, než jsme hráli minulé zápasy. Musíme přidat na nasazení a na důrazu. Je třeba přidat důraz ve vápně, kde se nám teď nedaří střílet góly. Proto jsme se na to zaměřili. A také chceme odehrát zápas s nulou vzadu." 

Také Jablonec se v posledních týdnech trápí. V minulých šesti ligových zápasech porazil jen Slavii a s 16 body je v tabulce sedmý. "Ale jeho umístění určitě neodpovídá tomu, co předvádí na hřišti. Já ho stále řadím mezi mužstva, která patří k nejlepším v české lize," prohlásil Vrba.

Hrajeme dobře, říká trenér Jablonce

Podobně vidí situaci Jablonce i jeho trenér Roman Skuhravý, který si láme hlavu nad tím, proč jeho svěřenci nejsou schopní atraktivní ofenzivní styl přetavit v body. "Zdá se mi, že si jdeme zahrát, ale nejdeme vyhrát. Sice nám můžou všichni v republice říkat, že hrajeme pěkný fotbal, ale body nemáme. A to je náš největší problém. Prezentujeme se chybami, které nám ani nedovolují být v tabulce výše. S herním projevem jsem spokojen, ale fotbal se hraje na góly a na body a ty my bohužel nemáme," řekl Skuhravý.

Nedomnívá se, že by Plzeň byla v krizi. "Vůbec si ale nemyslím, že by Plzeň prožívala nějakou krizi. Jen jí nevyšly poslední zápasy, o to více bude chtít uspět proti nám," řekl Skuhravý. "K výhře v Superpoháru nad Plzní se nechci vracet. Chci, abychom navázali na tu hru z Jihlavy a byli daleko efektivnější." dodal.

Plzeň před pátečním utkáním trápí zejména zdravotní stav levého beka Davida Limberského. "Zatím s námi netrénuje stejně jako Lukáš Hejda. Až před zápasem uvidíme, jestli bude k dispozici," řekl Vrba. Jablonec má na marodce Pavla Eliáše, Tomáše Jablonského a Lukáše Zoubeleho. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.