ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Štajner: Můj gól zápas rozhodl, Liberec pak rezignoval

Velikost textu:

Mladá Boleslav – Stále dokola tvrdošíjně odmítal, že by duel se "svým" Libercem bral prestižně, ale i na Jiřím Štajnerovi bylo znát, že si výhru Mladé Boleslavi 4:0 nad Slovanem užíval. K debaklu bývalého zaměstnavatele navíc přispěl jednou gólovou trefou. Na hřišti ji upřímně slavil, po zápase se mu ale libereckých kamarádů přece jen zželelo. "Pro Liberec je možná trochu kruté, že jsme je porazili o čtyři góly. Na druhou stranu jsme už do poločasu měli tolik šancí, že mohlo být po zápase mnohem dřív," řekl Štajner po utkání. 

Jiří Štajner v utkání proti Liberci
Jiří Štajner v utkání proti Liberci

Boleslav ve 3. kole poprvé v sezoně vyhrála a Štajner si oddechl. Jako luxusní letní posila totiž slýchával, že při remíze s Příbramí a prohře v Ostravě zatím nenaplnil očekávání. Tentokrát si ale konečně vychutnal vítězný pokřik i v boleslavské šatně. "Bylo úplně jedno, proti komu jsme hráli. Po dvou předešlých zápasech, které se nám nepovedly, a měli jsme jen jeden bod, bylo nutné, abychom vyhráli. A nehrálo roli, jestli jdeme zrovna proti Liberci," uvedl sedmatřicetiletý ofenzivní univerzál.

Potěšilo ho, že výkon Boleslavi se změnil k nepoznání v porovnání s předchozími dvěma duely. "Očekávání byla veliká, ale první dva zápasy jsme mezi sebou prakticky nekomunikovali. A navíc jsme hráli proti soupeřům, kteří nehráli fotbal a byli jen zakopaní u vlastní branky, čekali na nás. Liberec hrál fotbal, snažil se o něj. To nám sedí," podotkl.

Štajner proti Liberci, to bylo od červnového přestupu pro celou ligu velké téma. Štajner ve městě stále bydlí, a když může, chodí se na stadion U Nisy dál dívat na zápasy Slovanu. "Libereckým klukům samozřejmě fandím dál, i když jsem sám už pryč. Byl jsem na pohárových zápasech s Rigou i Curychem a člověku je trochu líto, že tu pohárovou atmosféru nezažívá. Ale nedá se nic dělat, to je stejné, jako kdybych litoval, že už nehraju v Bundeslize," prohlásila dřívější opora Hannoveru.

Bývalý reprezentant pod Ještědem oslavil dva tituly v letech 2002 a 2012 a fanoušci Slovanu hodně nelibě nesli, když po vypršení smlouvy nedávno zamířil k rivalovi. Když se před zápasem zdravil s libereckými protihráči, ti jej rozpustile poplácávali po vyholené hlavě. A flegmatik Štajner se jen potutelně usmíval. "Já to už moc neprožívám," reagoval Štajner na to, jak prestižní pro něj zápas byl.

Lépe pro něj dopadnout nemohl. Boleslav už od druhé minuty vedla, sám Štajner po hodině hry hlavou zvýšil na 3:0, čímž ze závěru utkání učinil formalitu. "Byla to důležitá branka, protože při vedení o dva góly se může stát cokoliv. Můj gól zápas rozhodl, Liberec pak rezignoval," řekl.

Po svém prvním zásahu v boleslavském dresu juchal pod hlavní tribunou. "Je to gól jako každý jiný. Nevím, proč bych se neměl radovat. I když někteří hráči to proti svým bývalým týmům nedělají... Kdybych se trefil v 90. minutě v Liberci a šlo o vítěznou trefu před plným stadionem, možná bych se neradoval. Ale hráli jsme doma, tudíž nebyl důvod se z trefy pro vlastní fanoušky netěšit," uvedl Štajner.

Zatímco u fandů Boleslavi byl za hrdinu, ti liberečtí jej nechali "na pokoji". I když se spekulovalo, zda si od nich Štajner nevyslechne své. Jen v úvodu se občas ozval pískot, když se dostal k míči. Pak už k žádným excesům nedošlo. "Chci jim poděkovat, že nedošlo k vulgarismům. Ale jsem zvědavý, co na mě bude čekat za půl roku v Liberci," řekl Štajner.

Zápas si užil, společně s boleslavským kapitánem Petrem Johanou, další bývalou oporou Liberce, v týdnu do šatny přichystá spoluhráčům občerstvení. "Něco s Johnym vymyslíme," uvedl Štajner. Ostatní se už těšili na nějakou lahůdku. "Jak znám Štajnyho, donese nějaký fit salát. Určitě to bude nějaká strašně zdravá věc," smál se útočník Jan Chramosta. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.