ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Na listině sudích pro ligu chybí Matějek s Kociánem

Velikost textu:

Praha - Fotbalový rozhodčí Radek Matějek chybí na listině sudích pro nadcházející ročník profesionálních soutěží, kterou zveřejnila Fotbalová asociace ČR. Je jediným hlavním rozhodčím, jenž oproti závěru minulé ligové sezony schází mezi elitními arbitry. Mezi asistenty pak chybí mimo jiné další kritizovaný sudí Radek Kocián.

Rozhodčí Radek Matějek
Rozhodčí Radek Matějek

Matějek v uplynulé sezoně odřídil čtrnáct zápasů nejvyšší soutěže a hrubě mu nevyšel duel 7. kola mezi Plzní a Spartou Praha (1:0). Sudí nesprávně nařídil rozhodující pokutový kop pro Viktorii po přifilmovaném pádu Davida Limberského a na opačné straně chybně neodpískal penaltu po zákroku na hostujícího Ladislava Krejčího. Komise rozhodčích mu následně omezila delegaci na pět kol.

Šéfka komise rozhodčích Dagmar Damková řekla, že o vyřazení Matějka z listiny uvažovala už před minulou sezonou, nakonec ale mezi ligovými arbitry zůstal. Čtyřicetiletý Matějek rozhoduje v lize od roku 2001, přičemž nejprve dělal asistenta. Od roku 2004 patří mezi sudí FIFA a dnes řídí utkání předkola Evropské ligy mezi Karabachem a Metalurgem Skopje. Ostatní hlavní rozhodčí, kteří řídili minulou ligovou sezonu, na listině zůstali. Výjimkou je již dříve vyřazený Drahoslav Drábek.

Ke změnám došlo mezi asistenty. Oproti minulé sezoně na listině nejsou Roman Tacina a Miroslav Trávníček, chybí také Radek Kocián s Emilem Ubiasem, kteří rozhodovali v lize na pomezí pouze v podzimní části. Josef Košec spáchal sebevraždu.

Nově je mezi 63 sudími pro první a druhou ligu osm jmen – Petr Antoníček, Miroslav Fišer, Petr Kotalík, Jaroslav Kubr, Ondřej Pechanec, Ivan Vostřejž, Jana Adámková a Zdeněk Vaňkát, který na jaře řídil kontroverzní utkání divize A mezi Rokycany a Roudným.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.