ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Sparta požádá o prominutí trestu za Lafatův zkrat v Brně

Velikost textu:

Bad Wimsbach (Rakousko) – Útočník David Lafata přišel do Sparty v zimě s cílem pomoct jí ke zisku mistrovského titulu. To se nakonec nepodařilo – pražský klub skončil na druhém místě tabulky a někdejší opora Jablonce navíc s třízápasovým trestem za vyloučení v duelu proti Brnu. Dvě utkání už si odseděl, zbytek bude chtít vedení Sparty zvrátit.

David Lafata
David Lafata

Lafata byl z druhého místa zklamán, teď ale už na sparťanském soustředění v Horním Rakousku hledí k nové sezoně. "Je tu nová výzva, je to za námi. Mrzelo mě to dlouho, šance na titul byla veliká," uvedl v rozhovoru pro Deník Sport.

Podle Lafaty byla zlomem v cestě za titulem remíza v Jihlavě. "Pak se to obrátilo na špatnou stranu," uvedl. Vyčítá si i neproměněnou příležitost v Brně za stavu 0:0. "Zápas by se třeba vyvíjel jinak," dodal.

Právě v utkání 28. kola proti Zbrojovce byl vyloučen za úder loktem do Tomáše Frejlacha. "Dostali jsme třetí gól a viděl jsem, že titul nám uniká. Zkrátka jsem to nezvládl," přiznal. Zápas nakonec Sparta prohrála 2:3 a český reprezentant už do zbytku ligy nezasáhl, klub mu navíc udělil vysokou finanční sankci.

Podle Ondřeje Kasíka ze Sparty však klub požádá o prominutí zbytku trestu. "Poukážeme na to, že šlo o první červenou pro Davida v dospělém fotbale i o první a jediné vyloučení Sparty v celé sezoně."

Zdroj: ČT sport, deník Sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.