ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor
Gambrinus liga

Jablonec začal přípravu s novou posilou, Jihlava s Kopicem

Velikost textu:
aktualizováno 19. 6. 2013 17:43

Praha – S Vítem Benešem i jednou novou posilou začali přípravu fotbalisté Jablonce. Severočeský kádr doplnil mladý bosenský záložník Nemir Crnkič. V Jihlavě, která také již vstoupila do přípravy, se o místo v kádru popere obránce Milan Kopic, kterého po lednovém návratu zbrzdilo znovu operované koleno. Na testech je na Vysočině Útočník Vojtěch Přeučil z pražské Dukly a makedonský krajní obránce Valentin Kolevski.

Fotbalisté Jablonce
Fotbalisté Jablonce

Crnkič s vedením Baumitu podepsal smlouvu na jeden rok. "Byl u nás na jaře na zkoušce, odehrál tři přípravné zápasy za juniorku a nyní jsme ho zařadili do kádru," uvedl sportovní ředitel Jablonce Petr Flodrman.

Na severu Čech zůstává opora zadních řad Vít Beneš, o kterého údajně stála pražská Sparta. Jablonečtí ale nechtějí v letním období klíčového stopera uvolnit. "Za prvé mě těší, že takový klub jako Sparta má o Víťu zájem, což svědčí o jeho kvalitách. Na druhou stranu jsem hrozně rád, že zůstal, protože pro nás je to v tuto chvíli klíčový obránce. My jsme ale samozřejmě klub, který prodávat musí, a uvidíme, jak se ta situace bude vyvíjet dál," řekl trenér Jablonce Roman Skuhravý.

Kádr na startu letní přípravy nikdo neopustil. Z hostování se vrátili záložník Jan Vošahlík, brankář Jan Šebek a útočník Marian Kovář, kterého Jablonec získal už dříve, ale na jaře ho ještě nechal ve Slovácku. Lukáše Landovského a Petra Hronka si kouč Roman Skuhravý vytáhl z juniorky.

Trenér Jablonce Roman Skuhravý
Trenér Jablonce Roman Skuhravý

"Já byl spokojený s tím, že jsem, doufám, měl pohromadě kádr, se kterým plus minus půjdeme do sezony. Chyběl Daniel Rossi a Lukáš Třešňák, kteří mají o tři dny prodlouženou dovolenou. Jinak jsme byli kompletní," zhodnotil úvodní trénink v tropickém počasí Skuhravý.

Hodně si slibuje od navrátilce z pražské Slavie Vošahlíka, jehož bere jako novou posilu. "My ho rok neměli a jsem přesvědčený o tom, že odehrál výbornou sezonu ve Slavii a pro nás je to jednoznačně posila ofenzivní části hry," uvedl kouč Severočechů.

V letním přestupovém období další nové hráče už spíše neočekává. "My jsme hned po skončení sezony věděli, že máme trochu problém v organizaci hry, a chtěli jsme hráče, který tyto vlastnosti má. Víme ale, že na trhu momentálně takový hráč není, takže si spíš myslím, že už nikdo nepřijde," doplnil Skuhravý.

přehrát video
Stoper Beneš zůstal v Jablonci, který zahájil přípravu

Jablonečtí se jako vítěz Poháru České pošty budou v létě chystat na 3. předkolo Evropské ligy. Vrcholem jejich přípravy bude herní soustředění v Rakousku.

Jihlava chce posilovat

Jihlavský kouč František Komňacký v přípravě dá šanci také hráčům z juniorského týmu Janu Urbánkovi, Janu Mikulovi a Luboši Košuličovi. Novou tváří je také útočník Jakub Teplý, který se v minulé sezoně stal nejlepším střelcem MSFL a pomohl Frýdku-Místku k postupu do druhé nejvyšší soutěže.

Vedení týmu z Vysočiny se také pokouší najít způsob, jak udržet v týmu defenzivního univerzála Tomáše Radu, kterému skončilo hostování z tureckého Sivassporu. Web iSport.cz však zveřejnil informaci, že Rada nejspíš skončí u ligových konkurentů ve Slovácku. "Se Slováckem jsem ústně domluvený, ale ještě to není na papíře. Tak to nechci zakřiknout," řekl Rada.

A další posílení kádru má také ještě přijít. "Doplnění týmu tímto rozhodně nekončí. Intenzivně pracujeme na posílení, přičemž se zejména soustředíme na post útočníka," uvedl sportovní manažer klubu Josef Jinoch. Jihlavský celek, který v uplynulé sezoně obsadil v nejvyšší soutěži desáté místo, absolvuje první přípravný zápas v sobotu proti Botevu Plovdiv na rakouské půdě. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.