ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Sparta chystá prodej Kweukeho do Turecka. Nová smlouva s Kadlecem je prý ale "na dobré cestě"

Velikost textu:

Praha - Sparťanský útočník Václav Kadlec zatím neprodloužil ve Spartě Praha smlouvu, která mu vyprší na konci příští sezony, a sám jednadvacetiletý hráč si podle německého tisku již domluvil na osobních podmínkách s Frankfurtem. Kadlec a jeho agent Pavel Paska s letenským klubem dál jednají a čekají na novou nabídku. Jednání jsou však podle člena představenstva Sparty Jakuba Otavy "na dobré cestě". Letenští se však nejspíš rozloučí s jiným útočníkem - Leonardem Kweukem, který je podle Otavy na odchodu do Turecka.

Kweuke se raduje se spoluhráči ze Sparty
Kweuke se raduje se spoluhráči ze Sparty

O odchodu Leonarda Kweukeho se již spekulovalo v zimním přestupovém období, kdy do týmu přišli David Lafata a Roman Bednář. Tentokrát je však jeho budoucnost ve Spartě ještě nereálnější, a to zvláště po zákroku na Romana Dosoudila v semifinále Poháru České pošty, za který kamerunský forvard obdržel tres na dvanáct zápasů. "Jsme připraveni přestup realizovat a v tuto chvíli se snažíme vyjednat co nejlepší podmínky," prohlásil o Kweukeho odchodu Otava.

Druhý tým uplynulé sezony Gambrinus ligy by však rád udržel Václava Kadlece. Útočník v nedávno skončeném ročníku patřil k hlavním tahounům Sparty, za kterou vstřelil 14 ligových gólů a celkem 20 soutěžních branek. Jeho výkony neušly pozornosti celků z německé Bundesligy.

Největší zájem projevil Eintracht Frankfurt, který se podle deníku Bild už dokonce s hráčem dohodl. Sparta sice talentovanému útočníkovi nabídla nový kontrakt, ten ale Kadlec nepodepsal, protože podle serveru iSport.cz s nespecifikovanými body smlouvy nesouhlasil. "Teď je na tahu Sparta, aby dala novou nabídku. Nadále jednáme, víc k tomu momentálně nemohu říct," uvedl Paska. Nepotvrdil jednání s Frankfurem ani jinými kluby.

Sparta touží Kadlece udržet. "V tuto chvíli jednoznačně preferujeme sportovní hledisko při skladbě kádru. Proto chceme, aby Vašek ve Spartě zůstal. Je jedním z klíčových hráčů a také mimořádně cenným hráčem," řekl tiskový mluvčí klubu Ondřej Kasík. "Má platnou smlouvu, nadále budeme s ním a jeho manažerem jednat. Uvidíme, jaká bude situace." Jakub Otava doplnil, že jednání s Kadlecem jsou podle něj "na dobré cestě".

Pražský klub by ale v budoucnu trojnásobnému reprezentantovi v případném odchodu nebránil. "Samozřejmě víme, že se u Vaška při jeho věku a stadiu kariéry už přiblížila doba přestupu do zahraničí. Má mimořádnou perspektivu a ve svém věku už toho dokázal poměrně hodně. To znamená, že výhledově bychom mu bránit nechtěli, na druhou stranu bychom si v tuto chvíli přáli, aby ve Spartě zůstal," řekl Kasík.

přehrát video
Sparta chystá prodej Kweukeho, smlouva s Kadlecem je prý ale
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.