ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

V Teplicích skončili čtyři hráči, mezi nimi i Kerič

Velikost textu:

Teplice - Teplický fotbalový klub pokračuje ve změnách v kádru. Po Antonínu Rosovi, který se upsal jako volný hráč Mladé Boleslavi, ve dvanáctém celku uplynulého ročníku první ligy končí také Chorvat Andrej Kerič, brankář Martin Slavík a Slováci Ján Chovanec s Lukášem Janičem.

Tepličtí fotbalisté
Tepličtí fotbalisté

Keričovi skončilo roční hostování ze Sparty stejně jako Jakubu Podanému, o kterého však Teplice stojí. "O osudu Jakuba Podaného se bude v nejbližších dnech jednat," uvedl sportovní manažer Pavel Verbíř.

Sedmadvacetiletý Kerič v nedávno skončené sezoně odehrál 18 ligových utkání a nedal ani jeden gól. Pětadvacetiletý záložník Podaný nastoupil dvacetkrát a vstřelil dvě branky. Třiatřicetiletý gólman Slavík končí v mužstvu po čtyřech letech. V této sezoně ho Tomáš Grigar pustil do branky v nejvyšší soutěži jen jednou.

Verbíř: Mysleli jsme, že Rosa zůstane

Devětadvacetiletého záložníka či obránce Chovance, který nastoupil k 21 zápasům a vstřelil jednu branku, čeká roční hostování s opcí v Trnavě. O tři roky mladší Janič si během jara připsal v prvním týmu jen tři starty a dostal svolení hledat si nové angažmá. "Janič si zavřel dveře sám zbytečným vyloučením a následným disciplinárním trestem ze zápasu za juniorku. Navíc nás v utkáních, kde dostal příležitost, nepřesvědčil," uvedl Verbíř.

Rosův odchod Teplice nemile překvapil, šestadvacetiletému odchovanci prý klub nabídl prodloužení smlouvy v zimě a poté i v závěru jarní části. "V posledním rozhovoru, který měl se mnou a s trenérem Ščasným, nic nenasvědčovalo tomu, že by měl druhý den podepsat smlouvu v Mladé Boleslavi," řekl Verbíř.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.