ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Svědík už je místo Pulpita trenérem ostravského Baníku

Velikost textu:
aktualizováno 5. 6. 2013 16:44

Ostrava - Novým trenérem fotbalistů Ostravy se stal Martin Svědík. Osmatřicetiletý kouč, který do minulého týdne vedl v druhé lize Pardubice, podepsal v Baníku dvouletý kontrakt s opcí. Jeho asistentem bude Erich Cviertna.

Trenér Pardubic Martin Svědík míří do ostravského Baníku
Trenér Pardubic Martin Svědík míří do ostravského Baníku

Ostravské klubové představenstvo na svém zasedání jen potvrdilo to, co bylo už několik dnů veřejným tajemstvím, a několikatýdenní vyjednávání se Svědíkem dnes zakončilo podpisem kontraktu.

Svědík, jenž v dosavadní kariéře trénoval mezi muži pouze Pardubice, zatím teprve studuje na nejvyšší trenérskou licenci a na lavičku Baníku tak může usednout pouze s výjimkou. K ruce dostal naopak zkušeného, dvaašedesátiletého Cviertnu, který dříve mnoho let na Bazalech působil u různých věkových kategorií včetně áčka. Naposledy dělal asistenta v Žilině. Gólmany by měl mít na starost Vít Baránek.

"Vsadili jsme na symbiózu progresivního mládí a dlouholeté trenérské praxe. Erich Cviertna zažil v Baníku budování kádru, který vybojoval poslední mistrovský titul, a věříme, že ve spolupráci s Martinem Svědíkem dají dohromady schopný tým, který by se v horizontu několika let mohl o evropské poháry znovu prát," řekl předseda představenstva Petr Šafarčík.

Svědík zažil v Ostravě v devatenácti letech ligovou premiéru jako fotbalista a po devatenácti letech ji prožije i jako trenér. Letní přípravu by se svým novým mužstvem měl zahájit 15. června.

Tým už bude tvořit bez klíčového útočníka Milana Baroše, který má dnes v Praze řešit svou fotbalovou budoucnost s agentem Pavlem Paskou. Zato by si o další rok měl hostování na Bazalech protáhnout olomoucký brankář Michal Bárta, který byl na jaře výraznou oporou Ostravy. "Bude to záviset na tom, jestli u nás zůstane brankář Zlámal, ale děláme všechno pro to, aby zůstal. S Michalem budeme ještě sedět, až se vrátí z dovolené, ale myslím si, že to nejspíše dopadne tak, že ještě zůstane v Baníku, který má opci na hostování," řekl generální manažer Olomouce Zdeněk Psotka.

Baník má nové trenéry po šesti dnech. Minulý čtvrtek odvolal z funkce kvůli porušení vnitřních pravidel komunikace Martina Pulpita, který na stránkách tisku kritizoval poměry ve vedení klubu. Mužstvo vedl v posledním utkání provizorně trenér starších dorostenců Radomír Korytář, po porážce s Jabloncem obsadil Baník potřetí v řadě čtrnáctou pozici.

přehrát video
Svědík se stal trenérem ostravského Baníku
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.