ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert
Gambrinus liga

Vrba zůstává v Plzni a chce znovu do Ligy mistrů

Velikost textu:

Hradec Králové - Trenér Pavel Vrba je připravený i v nadcházejí sezoně vést fotbalisty Plzně. Po sobotním zisku druhého titulu za poslední tři sezony řekl, že chce dodržet smlouvu, kterou má na západě Čech ještě na další dva roky. Rád by svou práci v Plzni korunoval ještě jedním postupem do Ligy mistrů. "Mám v Plzni smlouvu do roku 2015 a chci ji dodržet," prohlásil Vrba po sobotním vítězném utkání v Hradci Králové.

Radující se trenér Vrba
Radující se trenér Vrba

"Říkal jsem, že při neúspěších občas přemýšlím o tom, zda by tým nepotřeboval nový impulz. Ale teď je pro nás motivací šance dostat se do Ligy mistrů a rád bych se o to pokusil," dodal. Jeho jméno sice bývá skloňováno ve spojení s národním týmem, kde by mohl podle spekulací v případě nepostupu reprezentace na mistrovství světa nahradit Michala Bílka, sám však tuto možnost zatím odmítá. "Co se týká reprezentace, tak se mnou o ní nikdo nemluvil, takže je zbytečné se o ní bavit," řekl Vrba.

Nejúspěšnější český trenér posledních sezon rovněž věří v to, že ještě není s Plzní na úplném vrcholu, a proto ještě nemá důvod odcházet. "Letošní sezona byla hodně úspěšná a pokusíme se na ni navázat i v příštím ročníku. Naším snem je uspět v kvalifikaci o Ligu mistrů. Kdyby se to povedlo, bylo by to něco úžasného. Dostat se tam v našich podmínkách podruhé během tří let by byl malý fotbalový zázrak," prohlásil Vrba.

Na druhou stranu si myslí, že šance na postup je poměrně velká. "Mělo by to být snazší než minule, jelikož máme vyšší koeficient a nepotkáme se s tak silnými soupeři. Věřím, že si Ligu mistrů teď zahrajeme na zrekonstruovaném stadionu u nás," dodal.

Klíčem k úspěchu podle něj bude především to, zda se povede udržet současný kádr a ještě ho posílit. "Věřím, že se to povede, i když mohu prozradit, že pokud na některé hráče přijde zajímavá nabídka, jsme je připraveni pustit. Ale v takovém případě za ně chceme přivést adekvátní náhradu," doplnil Vrba. Konkrétní jména neřekl, ale příslib přestupu v případě zajímavé nabídky mají mít například František Rajtoral a Daniel Kolář.

Posílení kádru bude o to důležitější, že Vrba očekává, že příští ligová sezona bude ještě vyrovnanější než právě skončený ročník. "Liberec na jaře ukázal, že mohl hrát o titul, kdyby mu vyšel lépe podzim. Na jaře byl určitě nejlepším týmem ligy. A Slavia také v posledních kolech ukázala velké zlepšení. Takže doufám, že jak my, tak Slavia i Liberec udržíme kádr a že příští sezona bude ještě dramatičtější a vyrovnanější než ta letošní, aby chodilo čím dál více lidí a český fotbal z toho těžil," vyslovil přání Vrba.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.