ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Viktoriáni chtějí divákům na plzeňském náměstí ukázat, jak se bojuje o titul

Velikost textu:
aktualizováno 24. 5. 2013 20:40

Plzeň – Fotbalisté Plzně netají velkou touhu oslavit zisk mistrovského titulu už po nedělním utkání před domácími fanoušky s Libercem. Věří, že rozjetého soupeře zastaví a vybojují potřebnou výhru. Zápas se bude promítat na plzeňském náměstí Republiky. Západočeský celek tak reagoval na vysokou poptávku fanoušků, kteří nesehnali vstupenku do vyprodaného hlediště. Zápas Viktoria Plzeň - Slovan Liberec začíná v neděli 26. května v 18 hodin, živě ho vysílá kanál ČT sport a náš web.

Radost fotbalistů Plzně
Radost fotbalistů Plzně

"Necelé dva dny po zahájení prodeje byla plně obsazena celková kapacita domácích sektorů Doosan Areny," řekl mluvčí klubu Pavel Pillár. "Ve spolupráci s partnery jsme pro fanoušky, kteří nesehnali vstupenky na stadion, přichystali velkoplošné promítání na náměstí Republiky," dodal. Program na náměstí začne v 17 hodin. 

Plzeňské hráče motivuje i to, že před rokem v posledním kole sezony přišli na severu Čech po bezbrankové remíze o titul, z něhož se radoval právě Slovan. Teď se mohou role obrátit.

"Minulou sezonu náš vzájemný zápas rozhodl o tom, kdo vyhraje titul. Teď se to může zopakovat jen s příjemnějším výsledkem, že ten titul získáme my. Doufejme, že se tak stane, že to zvládneme už teď v předposledním zápase před našimi fanoušky," přál si obránce Václav Procházka, který může získat první titul. Před rokem Západočeši potřebovali v Liberci zvítězit, trefili však pouze dvakrát tyč.

Obránce Plzně Václav Procházka:

"V Liberci jsme mohli jen získat, protože celou jarní část jsme dotahovali. Nakonec se to mohlo povést, bylo to i o kousku štěstí, trefovali jsme tyče. Teď doufám, že se štěstí přikloní k nám. Vlastně po celou sezonu jsme byli na prvním místě, tak doufám, že potvrdíme, že nám první místo patří oprávněně."

Jedním z nešťastných hrdinů loňského přímého souboje o titul byl záložník Vladimír Darida, který trefil tyč. "Pořád to v hlavě mám a asi ještě dlouho mít budu. Byli jsme hrozně malý kousek od získání titulu, všechny nás to strašně mrzelo. Teď v neděli do toho dáme všechno, co v sobě máme, abychom titul získali už teď a nemuseli jet do Hradce Králové pod velkým tlakem," uvedl pro klubový web Darida.

 • Václav Procházka a jeho radost po gólu
  Václav Procházka a jeho radost po gólu autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK
 • Vladimír Darida
  Vladimír Darida zdroj: ČT24

Neskrývá, jak moc by si přál, aby Plzeňští mohli prožít mistrovské oslavy před domácím publikem. "Co víc si přát než rozhodnout doma? Vážně pro to uděláme vše, abychom v neděli mohli s našimi fanoušky slavit," podotkl Darida. 

Na náměstí Republiky se před dvěma roky rovněž na velkoplošné obrazovce promítalo utkání Plzně s Ostravou, které rozhodlo o premiérovém titulu pro Viktorii. Tehdy se sešlo zhruba 3000 lidí, za kterými dorazili i fotbalisté a fanoušci ze stadionu oslavit historický úspěch.

Pohár bude připraven

"Pokud to pro nás dopadne dobře a zajistíme si titul, dojde k předání poháru už v neděli. Pohár ale nebude nikde vystavený, bude někde stranou. To byla naše podmínka," řekl mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Trofej by měla dorazit do Plzně v průběhu utkání, před jeho začátkem by ji Česká televize měla ve svém studiu ukázat divákům. Pohár by šampionům předali ředitel oddělení profesionálního fotbalu Ivo Lubas a místopředseda fotbalové asociace Jindřich Rajchl. Předseda asociace Miroslav Pelta je v zahraničí.

Vítěz ligy obdrží k jejímu dvacátému výročí zbrusu nový pohár. Trofej je vysoká 70 a široká 52 centimetrů. Bez podstavce váží téměř jedenáct kilogramů, s podstavcem patnáct.

přehrát video
Plzeň chce slavit titul doma po utkání s Libercem
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.