ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Baník Ostrava se odvolal proti neudělení licence

Velikost textu:

Ostrava - Baník Ostrava v posledním možném termínu podal odvolání proti neudělení profesionální licence na příští sezonu. Verdikt licenčního tribunálu by se fotbalový klub měl dozvědět už v pátek 24. května. Baník má po dřívějším majiteli Tomáši Peterovi dluhy kolem 170 milionů korun. Město odkupem areálu na Bazalech v pondělí klub zachránilo před vyhlášením insolvence a zřejmě i následným bankrotem. Licenční tribunál chce rozhodnout v pátek.

FC Baník Ostrava
FC Baník Ostrava

Baník je jediným prvoligovým účastníkem, který kvůli dlouhodobým ekonomickým problémům nezískal licenci v řádném řízení. Klub s odvoláním ke druhé instanci musel vyčkat až do mimořádného zastupitelstva města Ostravy, které odsouhlasilo nákup nemovitostí na Bazalech za 114 milionů korun, z nichž chce slezský klub umořit hlavní část pohledávek Peterovi.

Závazky po lhůtě splatnosti vůči fotbalovým klubům, hráčům, zaměstnancům či daňovým orgánům byly jedním z hlavních důvodů, proč Baník licenci v první fázi řízení nedostal. "V odvolání přesně píšeme, jak se domluvíme s věřiteli, se kterými jsme se ještě nedohodli na podepsání bezdlužnosti," řekl předseda představenstva Petr Šafarčík.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.