ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina
27. kolo Gambrinus ligy

Dukla se chce vrátit do boje o poháry, Brno definitivně zachránit

Velikost textu:

Praha - Souboj dvou týmů, kterým se v letošní sezoně daří podle nejlepších očekávání. Na jedné straně nepůjde na Julisce o mnoho, avšak oba týmy by výhrou získaly nejen bezvýznamné tři body do tabulky. Dukla by se vrátila do boje o poháry a Brno by získalo definitivní jistotu v boji o záchranu.

Fotbalisté Dukly Praha
Fotbalisté Dukly Praha

Utkání se původně mělo odehrát při pátečním podvečeru, nakonec však bylo kvůli trvalému dešti a podmáčenému trávníku přeloženo. Dukla právě na výhodu domácího hřiště hodně sází - získala z něj dvě třetiny svých bodů, prohrála zde jediný zápas. A vyhrát by opravdu potřebovala i nad Brnem, aby se dotáhla na své soupeře v boji o evropské poháry. Na Liberec, který vyhrál posledních sedm zápasů, přitom již ztrácí osm bodů.

"Čeká nás těžký zápas, protože Brno ještě není zachráněné a po změně trenéra se dost zvedli, prohráli pouze v Liberci a dokázali získat doma ze tří zápasů sedm bodů. Takže se určitě budou snažit ligovou příslušnost dotáhnout tady," uvedl kouč dejvického mužstva Luboš Kozel. Jeho tým ve vůbec prvním střetnutí obou soupeřů v Gambrinus lize zvítězil na podzim na půdě Zbrojovky 3:1.


"Věřím, že naše mužstvo je momentálně silné. Dokázalo to i v Jihlavě, kde se mu sice nedařilo tak, jak bych si přál, ale dotáhli jsme remízu. Na rozdíl od minulého utkání chceme střílet branky a vyhrát," připomněl Kozel poslední domácí remízu 0:0 s Olomoucí.

Jedenácté Brno ještě nemá definitivní jistotu záchrany a jeho kouč Ludevít Grmela by domácí formu z posledních duelů rád potvrdil i na soupeřově hřišti. Tam se moravskému týmu výrazně nedaří, na vítězství čeká 11 zápasů, z nichž osmkrát prohrál bez vstřelené branky.

"Pokusíme se ztrátu dohnat na Dukle, která je ale velmi nebezpečná svým výborným postupným útokem. Soupeř hraje atypicky, dobře kombinačně, roztahuje se do šířky, útočí i obránci. Musíme na to připravit rozestavení i taktiku, abychom zápas zvládli," uvedl Grmela.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.