ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Duel mezi Duklou a Brnem odložil vytrvalý déšť

Velikost textu:
aktualizováno 10. 5. 2013 20:47

Praha - Prvoligové utkání mezi Duklou Praha a Brnem bylo kvůli vytrvalému dešti a nezpůsobilému terénu na Julisce odloženo. Duel se po domluvě obou klubů odehraje až v úterý 14. května od 18 hodin. Hlavní rozhodčí Libor Kovařík a delegát utkání Tomáš Čuřín po příjezdu na stadion obhlédli hrací plochu a usoudili, že není způsobilá ke hře. Trávník stadionu na Julisce celý den bičoval déšť a plocha je vydatně podmáčená.

Utkání Dukla - Brno muselo být kvůli dešti odloženo
Utkání Dukla - Brno muselo být kvůli dešti odloženo

"Trávník byl asi ze sedmdesáti procent silně podmáčený a neumožňoval regulérní posuzovaní ze strany rozhodčího. Stav hrací plochy by mohl přivodit i zranění hráčů," řekla tisková mluvčí Dukly Kristýna Kratochvílová.

Trenér domácího mužstva Luboš Kozel označil rozhodnutí rozhodčího a delegáta za správné. "Pro fotbal je to dobře, v tomhle počasí by dneska asi nepřišlo ani tolik lidí a zápas by určitě byl tím terénem ovlivněný," uvedl Kozel.

"Neznamená to pro nás změnu v nějakém naplánovaném režimu. Samozřejmě se tomu přizpůsobíme a není to pro nás nějaká větší komplikace. Jenom se musí zrušit přátelská utkání naplánovaná na příští týden," doplnil kouč Dukly.

 • Trénink hráčů Dukly
  Trénink hráčů Dukly autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK
 • Utkání Dukla - Brno muselo být kvůli dešti a promáčenému trávníku na Julisce odloženo
  Utkání Dukla - Brno muselo být kvůli dešti a promáčenému trávníku na Julisce odloženo autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK

Kapitán Pražanů Patrik Gedeon ve své kariéře ještě podobnou situaci nezažil. "Abych řekl pravdu, tak se mi stalo poprvé, že se pro nezpůsobilý terén nehraje, takže jsem překvapený. Chtěli jsme to odehrát, je to škoda. Je však dobře, že náhradní termín bude takhle brzy, takže to budeme mít rychle za sebou," řekl sedmatřicetiletý záložník.

Výhodu vidí v tom, že Dukla bude v úterý znát výsledky svých konkurentů v boji o pohárové příčky. "Je možné, že to pro nás skončí dobře, třeba Jablonec a Liberec ztratí. My budeme vědět, jak na tom jsme, a když dokážeme vyhrát, tak se můžeme třeba ještě posunout v tabulce výš," doplnil Gedeon.

Jde už o třetí odložený zápas první ligy během jarní části. Duel 20. kola mezi Jihlavou a Mladou Boleslaví znemožnilo odehrát silné sněžení, kvůli nepříznivému počasí a kalamitě Vysočina nehrála v původním termínu také následující zápas v Ostravě.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.