ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Wágner ocenil hru celého mužstva: Zahráli jsme fakt skvěle

Velikost textu:

Příbram - Ačkoli dvěma góly zařídil fotbalistům Příbrami výhru 2:0 nad Slavií, útočník Tomáš Wágner si na hvězdu nehrál. Naopak ocenil hru celého týmu, který podle něj zahrál opravdu skvěle. Důvodem je prý víra hráčů v trenéra Františka Straku. "Byl to od nás opravdu velký výkon. Pracovali jsme výborně, celý tým hrál skvěle a vyhrát jsme si rozhodně zasloužili," řekl Wágner, který dvěma góly přiblížil Příbram záchraně.

Příbramský útočník Tomáš Wágner (vlevo) se raduje z gólu
Příbramský útočník Tomáš Wágner (vlevo) se raduje z gólu

"Tuhle výhru jsme hodně potřebovali. Jsem samozřejmě moc rád, že jsem k tomu přispěl. V Příbrami hraju od malička a nechci, aby klub spadl. Proto jsem se celý týden opravdu hodně soustředil a říkal si, že musím pomoci," dodal vytáhlý útočník, jenž si v této sezoně polepšil na čtyři ligové zásahy.

Nejprve zblízka využil závar po rohovém kopu, v poslední minutě pak zužitkoval dlouhý nákop brankáře Hrušky. "Od Hrušouna to byl obrovský výkop. Já vyhrál souboj s obráncem, pak jsme se snažil hlavně uklidnit a vyšlo to, jelikož právě takhle nějak jsem to chtěl zakončit," popsal situaci Wágner.

"Předtím přitom Hrušoun dvakrát míč odkopl, že jsem to ani nemohl mít, protože to bylo po větru. Pak už to bylo hodně otevřené, tak jsme to zkusili znovu a vyšlo to," doplnil třiadvacetiletý hráč, hostující z Plzně.

Dokonce mohl zaznamenat hattrick, ale jeho střela přes hlavu skončila mimo. "Mrzelo to hodně, na tréninku to takhle trefuju dobře a i dnes to bylo dobré, jen to šlo trochu vedle. Dohromady jsem ale měl snad šest šancí. Nepamatuji si zápas, kdybych dostal tolik dobrých centrů před branku," chválil spoluhráče.

František Straka
František Straka

Ze šesti zápasů pod trenérem Strakou získala Příbram 11 bodů, zatímco v předchozích 19 kolech to bylo jen 16 bodů. Podle Wágnera je toto výrazné zlepšení právě zásluhou nového kouče.

"Rozhodně ten rozdíl vnímáme. Trenér nám tou svou impulzivností hodně pomohl a přenesl to na nás. Hlavní je, že mu celý tým věří. Věříme, že to, co po nás chce, nás dovede k úspěchu. Pokud to bude takhle šlapat, tak se můžeme jen těšit na další zápasy," dodal Wágner.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.