ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Plíšek končí v Hradci, porážka s Duklou mu zlomila vaz

Velikost textu:
aktualizováno 21. 4. 2013 22:06

Praha – Nepovedená jarní část hradeckých fotbalistů stála místo trenéra Jiřího Plíška, definitivní tečkou byla nedělní domácí porážka 0:3 od pražské Dukly. Zlín se na jaře propadl až na 15. příčku tabulky a vedení hradeckého týmu se tak rozhodlo k razantní změně. Plíška na lavičce nahradí Luboš Prokopec, který dosud působil u juniorského týmu Hradce. 

Jiří Plíšek skončil u fotbalistů Hradce
Jiří Plíšek skončil u fotbalistů Hradce

Přestože Plíšek po domácím debaklu s Duklou nechtěl mluvit o své rezignaci, nakonec ale po debatě s nejvyššími představiteli klubu mužstvo opouští. "S trenérem Plíškem jsme se dohodli, že už u týmu nebude pokračovat," citoval iDNES.cz ředitele klubu Richarda Jukla.

Plíšek, který v minulosti v první lize vedl i Teplice, přišel do Hradce Králové před startem sezony po svém angažmá v bosenském celku FK Sarajevo. Východočeši pod jeho vedením dokázali vyhrát čtyři zápasy. Plíškova odchodu se během utkání s Duklou dožadovali i hradečtí fanoušci.

V tomto ročníku fotbalové ligy se změnilo obsazení trenérského postu hned dvakrát v Příbrami a v Českých Budějovicích, jednou pak v Mladé Boleslavi, Teplicích, Ostravě a na Slovácku. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.