ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Trest za Budějovice, komise rozhodčích vyřadila Drábka z listiny sudích

Velikost textu:

Praha – Sudí Drahoslav Drábek doplatil na naprosto nezvládnuté utkání Českých Budějovic a Příbrami, ve kterém poškodil domácí celek, a komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR ho tak vyřadila z listiny pro profesionální soutěže. Podle předsedkyně komise Dagmar Damkové však Drábek neřídil utkání tendenčně a chyboval na obě strany, rozhodčí prý pyká i za chyby, kterých se dopustil v předchozím průběhu sezony.

Předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková
Předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková

"Drábek byl kvůli opakujícím se chybám v soutěžním ročníku 2012/13 s okamžitou platností vyřazen z listiny pro profesionální soutěže," řekla Damková. Odmítla, že by se Drábek mohl po nějakém čase na listinu vrátit. "Těmi chybami nenaplnil požadavky komise rozhodčích pro plnění funkce rozhodčího profesionálních soutěží a nenaplnil kodex rozhodčích v bodě 1 a 4," podotkla Damková.

Sudí podepisovali etický kodex před startem jarní sezony. V bodě číslo 1 se zavazují k tomu, že úlohu rozhodčího vykonávají tak, aby byli příkladem pro kolegy na všech úrovních. V bodě 4 pak k tomu, že svým jednáním přispívají k budování dobrého jména fotbalové asociace.

Drábek podle komise páteční utkání dvou týmů ohrožených sestupem v Českých Budějovicích hned několikrát chyboval a výrazně poškodil domácí celek. Jihočeši si na něj stěžovali a šéf klubu Karel Poborský označil výkon sudího za tendenční. Vadila mu řada výroků, nesouhlasil především s nařízenou penaltou, z níž dala Příbram jediný gól zápasu, ani s červenou kartou pro domácího Jakuba Řezníčka.

"Celkově to utkání nebylo zvládnuté a bylo špatně odřízené. Rozhodčí dělal chyby na obě strany. V utkání, ve kterém jde pro oba týmy o všechno, očekávám od rozhodčího maximální výkon," podotkla Damková. Penalta a vyloučení podle ní zapadly do celkového kontextu řízení zápasu. "Co se týče té penalty, tak záznam té inkriminované situace prostě neexistuje, nemáme ho. Bylo to Drábkovo rozhodnutí, já se s ním nemůžu dohadovat, jestli ano, nebo ne," podotkla šéfka komise. "Obě žluté karty pro Řezníčka považujeme za netaktické," dodala.  

Poborský později po utkání přišel s obviněním, že v týdnu před zápasem se snažil někdo ovlivnit českobudějovické hráče. V rozhovoru pro Nedělní Sport rekordman v počtu reprezentačních startů uvedl, že šlo o někoho z Příbrami, později se to snažil vzít zpět s tím, že na konkrétní klub ani osobu nepoukázal. Poborského si dnes pozvala na příští zasedání disciplinárka, aby jí své výroky vysvětlil.

přehrát video
Komise rozhodčích vyřadila Drábka z listiny pro profesionální soutěže
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.