ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela
Předehrávka 23. kola

Fotbalisté Brna se pokusí pod novým koučem ukončit krizi

Velikost textu:

Brno - Zbrojovka Brno se pokusí pod vedením nového kouče Ludevíta Grmely v předehrávce 23. kola první ligy proti Olomouci vybřednout z vleklé jarní krize. Brňané získali na jaře pouze bod a z posledních jedenácti zápasů devětkrát prohráli. V tabulce se propadli na 13. místo tři body od sestupu. Sigma je čtvrtá, ale v posledních dvou kolech prohrála v Liberci a doma se Spartou, na kterou nestačila ani v pohárové soutěži.

Jakub Petr z Olomouce (vlevo) a Miroslav Král z Brna
Jakub Petr z Olomouce (vlevo) a Miroslav Král z Brna

U brněnského týmu skončil po pondělní prohře 0:2 v Jihlavě trenér Petr Čuhel i s asistenty a mužstva se ujal Grmela, který má dočasně k ruce Luďka Zajíce. Oba měli na nápravu pošramoceného sebevědomí hráčů pouhé tři dny.

"Zaměřili jsme se hlavně na vylepšení psychického stavu. Určitě máme na to, abychom se zachránili, kádr je kvalitní," řekl Grmela. Za hlavní potíž považuje střeleckou krizi. "Jedna vstřelená branka hned v úvodu zápasu by hodně pomohla celému týmu, aby se nastartoval zpět do herní pohody, kterou měl na začátku soutěže," domnívá se nový trenér. Vnímá prý ale i další nedostatky jako zbytečné chyby v defenzivě, nepokrytí soupeře a slabší výkony brankářů.

"Ani Olomouc na tom ale momentálně není po prohrách nejlépe, což může být naše výhoda," dodal Grmela. Olomoucký kouč Roman Pivarník se po posledních nezdarech rovněž zaměřoval na vylepšení psychiky hráčů. "Naše nálada nemůže být po dvou prohrách se Spartou během jednoho týdne ideální. Snažíme se z porážek dostat. Dobrým zápasem se dá znovu něco nastartovat," poznamenal Pivarník.

Poslední zápasy Brna pozorně sledoval. "V pondělí v Jihlavě hrála Zbrojovka hodně chaoticky. Po výměně trenéra ale mohou přijít nové impulzy a změny v sestavě. O to více se budeme muset zaměřit sami na sebe," poznamenal Pivarník.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.