ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Poborský se vykrucuje: Neobvinil jsem nikoho z Příbrami

Velikost textu:
aktualizováno 8. 4. 2013 14:01

České Budějovice - Šéf českobudějovického klubu Karel Poborský o víkendu prohlašoval, že jeho fotbalisté byli osloveni, aby vypustili zápas s Příbramí, a obvinil rozhodčího Drábka z podjatosti při řízení zápasu. Bývalý fotbalista následně popřel, že by z obojího obviňoval kohokoliv z příbramského klubu, audionahrávka zveřejněná deníkem Sport však svědčí o opaku.

Miroslav Pelta s Karlem Poborským
Miroslav Pelta s Karlem Poborským

Redakce deníku Sport však vzápětí uveřejnila nahrávku rozhovoru, v němž Poborský obviňuje "někoho" z Příbrami. Na přímý dotaz, zda budějovické hráče chtěl ovlivnit někdo z Příbrami, Poborský reagoval: "Samozřejmě ano, z Příbrami." Neukázal ale na konkrétního člověka ani nepoužil spojení "příbramský klub".

Poborský se ve svém ranním prohlášení reagoval s tím, že jeho slova byla v médiích zkreslena. "Musím se ohradit proti dezinterpretaci některých médií ohledně mého údajného nařčení klubu 1. FK Příbram a jeho představitelů z pokusu o ovlivnění vzájemného zápasu. Na pravou míru musím uvést, že v žádném rozhovoru jsem nikdy nezmínil jakékoliv jméno osoby či klubu, jak je mi médii mylně vkládáno do úst," uvedl Poborský.

Jeho tým v pátek Příbrami podlehl 0:1 gólem ze sporné penalty, zůstává na posledním místě ligové tabulky a hrozí mu sestup. Poborský hned po utkání z podjatosti obvinil sudího Drahoslava Drábka. Tomu spílal za nařízení penalty i vyloučení budějovického útočníka Jakuba Řezníčka.

V rozhovoru pro Nedělní Sport přišel s vážným obviněním, že v týdnu před utkáním se snažil někdo ovlivnit českobudějovické hráče. "Před zápasem za mnou přišli někteří hráči a říkali mi: 'Hele, byl jsem kontaktovaný, aby ten zápas dopadl blbě.' Řekli mi to, aby se nedostali do podezření," uvedl Poborský. "Troufám si říct, že vím na sto procent, kdo to byl," dodal. Ale konkrétnější nebyl.

Navíc prý v ruce nemá ani žádný přímý důkaz. "Informace, které jsem získal o pokusu ovlivnit páteční zápas, jsou velmi čerstvé, zároveň tak závažné a poprvé v mé fotbalové kariéře adresované přímo mně jako představiteli klubu SK Dynamo České Budějovice," dodal rekordman v počtu startů za český národní tým. Poborský o víkendu také řekl, že zváží své další působení ve výkonném výboru FAČR, kde je od roku 2009.

Poborského slova způsobila pozdvižení na fotbalové scéně, důrazně se proti nim vzápětí ohradil šéf příbramského klubu Jaroslav Starka. "Fotbal je prostě o emocích, ve kterých každý někdy něco plácneme. Samozřejmě to ale není v pořádku. Chlap jeho kalibru by se tak asi chovat nemusel. Prostě se unáhlil a řekl tyhle nesmysly. Fotbalový pánbůh je za to potrestá," uvedl Starka.

Vysvětlení po Poborském, jenž je také členem výkonného výboru FAČR, bude požadovat šéf asociace Miroslav Pelta. Ten nařčení považuje za závažnou věc, která jej nenechává chladným, a po Poborském chce, aby mu řekl, "co to znamená a jakým směrem uvažuje". Případem se ve čtvrtek také možná začne zabývat disciplinární komise asociace.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.