ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Rozhodčí Královec a Franěk si za chyby tři kola nezapískají

Velikost textu:

Praha - Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR za chyby omezila delegaci hlavním sudím Pavlu Královcovi a Pavlu Fraňkovi. Oba si nezapískají příští tři ligová kola. Franěk má zastavenou činnost za špatná rozhodnutí v zápase mezi Slavií Praha a Mladou Boleslaví, Královec pak za chybu v nedělním souboji pražské Sparty s Jabloncem.

Sudí Pavel Královec
Sudí Pavel Královec

Komise rozhodčím po duelu 19. kola mezi Spartou a Jabloncem vyčetla dvě chyby. Královec měl v 82. minutě odpískat penaltu pro domácí poté, co Pavel Eliáš držel Davida Lafatu.

Druhé chyby se sudí dopustili v 88. minutě, kdy uznali vyrovnávací branku sparťana Tomáše Zápotočného na konečných 2:2, přestože jí předcházel ofsajd. Asistent Martin Wilczek má kvůli tomu omezenou delegaci na dvě kola.

Sparta v pondělí podala protest, protože se cítila poškozena několika Královcovými výroky. Vedle penalty po faulu na Lafatu se domácí dožadovali také pokutového kopu po zákroku na Romana Bednáře.

Tři zápasy si nezapíská rovněž Franěk po chybách v utkání 18. kola mezi Slavií a Mladou Boleslaví. Nejprve měl v sedmé minutě nařídit pokutový kop pro hosty za hraní rukou, ve 29. minutě pak chyboval, když nevyloučil mladoboleslavského hráče za surovou hru. Zápas skončil 1:1.

V 19. kole chyboval i Jaroslav Bílek. Komise mu po zápase Mladé Boleslavi s Plzní vytkla, že v 79. minutě neudělil druhou žlutou a následně červenou kartu záložníkovi Davidu Jarolímovi, který faulem zmařil slibně se rozvíjející útok hostů. Bílek si nezapíská dvě kola.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.