ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
Gambrinus liga

Boleslav chce být na jaře úspěšná, Teplice se odpoutat ode dna

Velikost textu:

Praha - Fotbalová Mladá Boleslav si před jarní částí sezony nedává konkrétní cíle v konečném umístění. Podle trenéra a zároveň sportovního ředitele pátého celku tabulky Ladislava Mináře chtějí Středočeši s velkou zimní posilou Davidem Jarolímem co nejlépe uspět v první lize i domácím poháru. To Teplice figurují v tabulce až na čtrnáctém místě s jednobodovým náskokem na České Budějovice. Jejich jasným cílem tak nemůže být nic jiného než záchrana. Svěřenci kouče Zdeňka Ščasného by byli rádi, pokud by se jim povedlo odpoutat z pásma ohroženého sestupem co nejdříve.

Fotbalisté Mladé Boleslavi
Fotbalisté Mladé Boleslavi

"V obou soutěžích chceme dosáhnout co nejlepších výsledků," řekl Minář. Jeho svěřenci během zimní přestávky absolvovali celkem devět přípravných duelů, z nichž šest vyhráli, dva prohráli a v jednom remizovali. "Šlo o to, abychom odtrénovali vše podle plánu a aby se nám během zimy vyhýbala zranění. Až na nějaké virózy jsme to zvládli docela bez problémů," uvedl Minář. "Vyhrané zápasy nebyly hlavně v první fázi tak důležité, ale spokojený jsem," doplnil kouč.

Přehnanou radost naopak neměl z výhry 6:1 v nedělní ligové generálce nad Českými Budějovicemi, které poté odvolaly trenéra Miroslava Soukupa. "V žádném případě to nepřeceňuji. Samozřejmě vnímáme i to, že v Budějovicích možná v určitou dobu nebyla nejlepší pohoda a to se trochu odrazilo na způsobu a kvalitě hry," přemítal Minář.

Slavící hráči Mladé Boleslavi
Slavící hráči Mladé Boleslavi

Jeho mužstvo v zimě posílil zkušený středopolař David Jarolím, obránce František Ševinský, který se vrátil po čtyřech letech z Plzně a z polského Lubinu přišel také slovenský ofenzivní záložník Roman Sloboda. Minář věří, že forma bývalého reprezentanta Jarolíma půjde nahoru a někdejší kapitán Hamburku bude oporou.

Klub v zimě naopak opustil zkušený útočník Marek Kulič, jenž se upsal Hradci Králové, australský útočník Karem Bulut zamířil do Turecka. Obránce Kristián Zbrožek, záložník Tomáš Fabián a útočník Jiří Schubert odešli hostovat do druholigového Varnsdorfu. Minář podle všeho na jaře ještě nebude moci počítat s útočníkem Janem Chramostou a stopery Adrianem Rolkem s Michalem Smejkalem, zotavujícími se po operaci kolen.

Trenér Teplic Ščasný naopak rozhodně se současným umístěním Teplic spokojen není. Ambiciózní klub, který je z jiných sezon zvyklý spíše na boj o přední příčky, prý není před začátkem jara z nepříznivého postavení v tabulce přehnaně nervózní a nepřipouští si, že by sestoupil. "Tak to prostě ve fotbale někdy chodí, není to jen ukázka Teplic. Mužstvo je jeden rok nahoře, v druhém se nepodaří start a projeví se to na psychice hráčů," řekl Ščasný.

Tepličtí fotbalisté
Tepličtí fotbalisté

Jeho svěřenci v zimní přípravě odehráli deset zápasů a prohráli z nich pouze dva hned v úvodu v Tipsport lize. Kouč věří, že mužstvo je na psychicky náročné záchranářské boje dobře připraveno. "Chce to trpělivost, chladnou hlavu a aby všichni v klubu věřili, že jsme na dobré cestě, že se z toho dřív nebo později dostaneme," prohlásil Ščasný, který v průběhu podzimu na pozici hlavního trenéra vystřídal ligového debutanta na lavičce Lukáše Přerosta.

Teplice během přestávky posílily kádr o stopera Josefa Kaufmana a Franciho Litsingiho z Konga, z dorostu do A-týmu se dostali Jan Filip a Marek Strada. Naopak Václav Ježdík odešel do Českých Budějovic, Bosňan Alen Melunovič do Sarajeva a zkušený Petr Lukáš si hledá angažmá. Dalších devět hráčů poslaly Teplice na hostování.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.