ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

České Budějovice odvolaly Soukupa - tři dny před startem ligy

Velikost textu:
aktualizováno 19. 2. 2013 20:02

České Budějovice - Nečekaná zpráva z jihu Čech. Po Tomáši Řepkovi dalo vedení Českých Budějovic sbohem pro jarní část Gambrinus ligy i trénerovi. Jihočeský klub oznámil, že těsně před startem soutěže mění podruhé v sezoně kouče. Dynamo tak opustil Miroslav Soukup. Vedením mužstva byli dočasně pověřeni dosavadní asistenti Pavol Švantner a Martin Vozábal.

Miroslav Soukup
Miroslav Soukup

Soukup se stal teprve druhým trenérem v historii české ligy, který u týmu skončil ještě během přestávky po přípravném období před samotným startem soutěže. V létě 2008 odstoupil teplický Petr Rada, ale proto, že převzal reprezentaci. "Vedení se takto rozhodlo, ale konkrétní důvody v tuto chvíli nechceme šířeji komentovat," řekl tiskový mluvčí Dynama Radim Šupka.

Sedmačtyřicetiletý Soukup v průběhu této sezony opustil už druhý klub, po třech kolech se dohodl na ukončení spolupráce ve Slovácku. Na jih Čech přišel před 7. kolem na začátku září po odvolaném Františku Ciprovi v době, kdy tým pětkrát za sebou prohrál.

Dynamo se mu povedlo nastartovat, vinou dvou porážek v závěru podzimu ale mužstvo figuruje na předposledním místě tabulky s jednobodovou ztrátou na čtrnácté Teplice. Jihočechům se příliš nevedlo ani v zimní přípravě, v níž z jedenácti utkání vyhráli jen tři a v generálce na ligový start utrpěli v neděli debakl 1:6 v Mladé Boleslavi.

Miroslav Soukup: "Je to pro mne překvapivá informace. Zažil jsem trenéry, kteří skončili na prvním místě, zažil jsem i trenéry, kteří skončili po prvním kole. A je vidět, že doba se posunula dál, že trenéři už končí i po nezdarech v přípravě."

přehrát video
Kouč Soukup v Budějovicích skončil

Čtvrtý comeback Tobiáše?

Tým v přípravě na sobotní jarní soutěžní premiéru na hřišti Ostravy povedou asistenti Švantner a Vozábal, o případných dalších změnách chce klub informovat v nejbližších dnech. "V tuto chvíli probíhají jednání, chtěli bychom mít jasno co nejdříve. Dovolím si tvrdit, že nejpozději zítra by mělo dojít k finálnímu rozhodnutí," dodal Šupka, podle něhož není vyloučeno ani to, že tým v sobotu povedou asistenti.

Klub zřejmě bude hledat náhradu na uvolněný post z vlastních zdrojů, tým by mohl například převzít nynější generální manažer Jiří Kotrba, který už mužstvo v minulosti vedl. Jedním z adeptů na uvolněný post je podle některých médií také osmapadesátiletý jihočeský patriot Pavel Tobiáš, který už trénoval Dynamo čtyřikrát a momentálně v klubu vede mládež.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.