ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Fenin se vrací do české ligy, pokusí se oživit útok Slavie

Velikost textu:

Praha - Fotbalový útočník Martin Fenin přestupuje z druholigové německé Chotěbuzi do pražské Slavie. Bývalý reprezentant se s vedením vršovického klubu dohodl na víceleté smlouvě, kterou podepíše ve středu. Fenin je první ze dvou plánovaných útočných posil Slavie. Pražané zatím v zimní přestávce přivedli záložníka Marcela Gecova a obránce Milana Bortela. Do české ligy se někdejší velký talent vrací po pěti letech.

Martin Fenin
Martin Fenin

"S hráčem jsme se dohodli na podmínkách smlouvy. Jednání ohledně tohoto transferu nebyla jednoduchá, obzvláště poslední dny byly v tomto ohledu hodně hektické," uvedl generální ředitel Slavie Zbyněk Kusý. "K podpisu smlouvy mezi hráčem a klubem dojde zítra, ve čtvrtek by se měl Martin s A-mužstvem zapojit do přípravy," dodal Kusý.

Fenin se pokusí oživit kariéru, kterou zbrzdilo předloňské zranění hlavy a deprese. "Podařilo se nám dotáhnout jednání s Cottbusem o ukončení smlouvy, a tím zároveň vznikla možnost na restartování kariéry Martina v jiném mužstvu. Ambiciózní klub jako Slavia splňuje všechny předpoklady, jednání ukázala, že spolupráce Martina a Slavie bude přínosem pro obě strany," řekl hráčův agent Viktor Kolář.

Martin Fenin v dresu Frankfurtu
Martin Fenin v dresu Frankfurtu

Fenin se do české ligy vrací po pěti letech, v roce 2008 přestoupil z Teplic, kde fotbalově vyrostl, do bundesligového Frankfurtu. Po výborném startu se však ze sestavy Eintrachtu vytratil a v roce 2011 odešel do druholigové Chotěbuzi.

Výrazněji se neprosadil ani tam, navíc v říjnu stejného roku vypadl z okna a s krevní sraženinou na mozku skončil v nemocnici. Přiznal, že úraz byl vyvrcholením jeho dlouhodobých problémů s depresemi, které řešil léky na uklidnění.

Načas proto přerušil kariéru a podstoupil psychologickou léčbu. Na trávník se vrátil loni v březnu. Za Chotěbuz však v této sezoně nastoupil pouze do tří zápasů, a proto se rozhodl pro návrat do Čech, i když měl v německém celku smlouvu až do roku 2014.

Fenin, vicemistr světa hráčů do 20 let z roku 2007, v české lize v dresu Teplic nastoupil k 78 zápasům, ve kterých dal patnáct branek. Za národní tým odehrál šestnáct utkání a dal v nich tři góly.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.