ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Ztratí fotbal silného sponzora? Česká spořitelna neprodloužila smlouvu

Velikost textu:
aktualizováno 7. 1. 2013 16:47

Praha - Korupční skandály v českém fotbale z poslední doby mohou mít v roce 2013 první následky. Jeden z významných sponzorů, který se prezentoval jako oficiální partner fotbalové reprezentace během kvalifikačního cyklu a hlavně na Euru v Polsku a na Ukrajině, Česká spořitelna, zatím neprodloužila sponzorskou smlouvu s Fotbalovou asociací ČR. Kontrakt, který podle odhadů mohl asociaci přinést až 30 milionů, vypršel na konci roku 2012. V průběhu ledna by se mělo rozhodnout, jestli spolupráce bude pokračovat a případně v jakém objemu. 

Fotbalová asociace ČR
Fotbalová asociace ČR

"Smlouva zatím nebyla prodloužena. O dalším postupu rozhodneme pravděpodobně v průběhu ledna," oznámila bez bližších podrobností Klára Pačesová z tiskového oddělení České spořitelny. FAČR se k celé záležitosti hodlá vyjádřit až poté, co spořitelna oficiálně zveřejní své konečné rozhodnutí. Logo spořitelny už není mezi sponzory ani na oficiálním webu FAČR.

Česká spořitelna je jedním z hlavních partnerů FAČR od roku 2006, kdy nahradila jiný finanční ústav a pojišťovnu ING. Kromě reprezentace a Fanclubu reprezentace byla generálním partnerem juniorských výběrů včetně jednadvacítky, juniorské ligy a také projektu "Fotbal pro všechny", který na mezinárodním poli zastřešuje Evropská fotbalová unie.

Na posledním Euru prezentovala tuzemská banka projekt "12. hráč reprezentace" a předseda Miroslav Peltra si spolupráci nemohl vynachválit. Spořitelna na mládež dávala polovinu svého sponzorského příspěvku, který nebyl oficiálně zveřejněn, podle odhadů médií se však pohybuje kolem 30 milionů korun.

Vedle České spořitelny patří mezi hlavní partnery FAČR společnosti Gambrinus, T-Mobile, Hyundai, Puma, Synot Tip či Hörmann.

I v případě neprodloužení smlouvy by Česká spořitelna ve svém marketingu měla nadále využívat brankáře národního týmu Petra Čecha. "Individuální spolupráce Petra a České spořitelny nadále pokračuje," řekl David Trávníček ze společnosti Sport Invest, která Čecha zastupuje.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.