ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Psotka končí v Senici, bude sportovním ředitelem Sigmy

Velikost textu:
aktualizováno 3. 1. 2013 17:00

Senica (Slovensko) - Český fotbalový trenér Zdeněk Psotka po půl roce končí své angažmá ve slovenské Senici. Stane se novým sportovním ředitelem Sigmy Olomouc. Psotka se do Olomouce vrací poté, co v listopadu roku 2011 byl odvolán od ligového týmu, který trénoval přes tři roky.

Zdeněk Psotka
Zdeněk Psotka

Rozchod devětatřicetiletého Psotky se Senicí je překvapivý. Slovenský celek pod jeho vedením po podzimní části držel třetí pozici a na jaře chystal útok na příčky zaručující start v evropských pohárech. Psotku však prý zlákala vidina obnovení spolupráce s hanáckým klubem, kde dříve hrál, dlouho trénoval mládež a nakonec i první mužstvo v nejvyšší soutěži.

Psotka dostal nabídku od vedení Sigmy na konci minulého roku a senický klub poté požádal o uvolnění z funkce. "Chci poděkovat funkcionářům senického klubu za nabídku, kterou jsem v létě dostal, za možnost získat během tohoto období velmi zajímavé zkušenosti a především za bezproblémovou dohodu o ukončení spolupráce," uvedl Psotka. V Olomouci by měl zaujmout místo po Janu Gottvaldovi, který loni v létě kvůli zdravotním problémům funkci sportovního ředitele opustil.

Senický klub netají, že jej odchod Psotky zaskočil. Trenér měl smlouvu ještě na rok a půl s následnou opcí. "Dostali jsme se do nelehké situace. Trenér odchází od nedokončené práce, nechceme mu však bránit v jeho rozhodnutí. Jeho touhu být blíže rodině akceptujeme," prohlásil prezident FK Senica Viktor Blažek. Senický klub následně představil Psotkova nástupce. Stal se jím čtyřiačtyřicetiletý Slovák Vladimír Koník, jenž naposledy vedl druholigový Šamorín.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.