ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Tecl je blízko angažmá v Plzni, zahájí s ní přípravu

Velikost textu:
aktualizováno 2. 1. 2013 18:57

Plzeň - Fotbalový útočník Stanislav Tecl je blízko přestupu z Jihlavy do Plzně. Mělo by se jednat o jeden z největších zimních transferů ligy. Dvaadvacetiletý kanonýr, který se na podzim blýskl deseti góly, zahájí se západočeským týmem a lídrem nejvyšší soutěže zimní přípravu.

Stanislav Tecl
Stanislav Tecl

V dohledné době by také měla být definitivně zkompletována dohoda mezi oběma kluby. "Dojednává se konečné znění smlouvy, která bude předběžně podepsána. Zatím bude na smlouvě chybět můj podpis, protože jsem ve Spojených státech," uvedl majitel plzeňského klubu Tomáš Paclík.

Vedení jihlavského klubu se chystá se svými protějšky na finální jednání. "Souhlasíme s tím, aby Tecl začal trénovat v Plzni. Jednání spějí ke konci, ale přestup ještě není hotovou věcí," řekl mluvčí FC Vysočina Miroslav Fuks. "Měli jsme eminentní zájem na tom, aby u nás Standa zůstal i v rámci jarní části sezony, ale nakonec jsme se rozhodli zohlednit sportovní hledisko a ambice samotného hráče. Nikdy jsme nikoho v klubu nedrželi násilím," dodal.

Zleva Stanislav Tecl z Jihlavy a Tomáš Zápotočný ze Sparty
Zleva Stanislav Tecl z Jihlavy a Tomáš Zápotočný ze Sparty

Tecla k odchodu do Plzně vedla touha po sportovním růstu. "Nabídku z Plzně jsem zvažoval dlouho. Nakonec ale zvítězilo jednoznačně sportovní hledisko. Tým hraje o titul, v Evropské lize a takovou nabídku, jakou jsem nyní dostal, už bych nikdy v budoucnu obdržet nemusel," řekl Tecl. Připouští však, že se mu Jihlava opouští s těžkým srdcem.

"Kdyby to byl kterýkoliv jiný klub, tak bych nabídku asi odmítnul. Jihlava je pro mě srdeční záležitost. Vychovala mě pro velký fotbal a já doufám, že se do Vysočiny jednou vrátím," řekl a dodal, že se už těší na vtípky plzeňského kapitána Pavla Horvátha. "Snad mě kabina přijme v pohodě. Mluvil jsem krátce i s trenérem a pár hráčů tam i znám, protože jsme se potkávali v mládežnických reprezentacích," dodal.

přehrát video
Tecl zahájil přípravu s Plzní

Pokud se přestup opravdu uskuteční, bude Teclův příchod pro Viktorii největším transferem v historii - za talentovaného střelce by měla zaplatit kolem 20 milionů korun. O Tecla se údajně zajímala také Sparta, která ho údajně chtěla následně poslat do Jablonce výměnou za dalšího kanonýra Davida Lafatu. "Co vím, tak se jednalo jen s Plzní. Všechno ostatní byly spekulace," konstatoval Tecl.

Tecl na jaře 2010 hostoval v pražské Slavii. Během loňského podzimu se pak stal jedním z nejžádanějších hráčů v domácí nejvyšší soutěži. V jihlavském dresu dal deset branek, přičemž posledních pět podzimních zápasů vynechal kvůli zranění kotníku.  "Už jsem ale stoprocentně v pořádku a mohu naskočit do přípravy," ujistil hráč.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.