ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Sparta se s Váchou dohodla na podmínkách, přestup je na spadnutí

Velikost textu:
aktualizováno 14. 12. 2012 22:05

Liberec/Praha - Přestup libereckého záložníka Lukáše Váchy do pražské Sparty, o kterém jsme informovali minulý týden, je na spadnutí. Fotbalista se dnes dohodl s Letenskými na podmínkách spolupráce, vedení Sparty ale ještě musí dotáhnout jednání s Libercem. Ten si údajně nárokuje částku mezi 12 a 15 miliony korun.

Lukáš Vácha proti Spartě
Lukáš Vácha proti Spartě

Jeden z nejžádanějších hráčů české ligy by se tak mohl stát první výraznou zimní posilou letenského týmu. O Váchu přitom měla eminentní zájem také Plzeň, úhlavní rival Sparty a aktuální lídr české ligy. Vedení Sparty ale ještě musí dotáhnout jednání s Libercem, kde má Vácha platný kontrakt až do června 2014.

Třiadvacetiletého Váchu vábila do svých řad i Plzeň, ale Vácha dal nakonec přednost Spartě. "Ve čtvrtečních večerních hodinách jsme se se Spartou předběžně ústně dohodli na podmínkách smlouvy," řekl Váchův manažer David Nehoda.

I Sparta potvrdila, že by Váchu ráda co nejdříve získala do svých řad. Dokud ale Pražané se Severočechy nenajdou společnou řeč, jejich ústní dohoda s Váchou je bezcenná. "S Libercem ale intenzivně jednáme," řekl mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Pokud Liberec k Váchovu odchodu svolí, posvětí i jeden z největších transferů české ligy v zimním přestupovém období. Liberec by si mohl nárokovat sumu pohybující se mezi 12 až 15 miliony korun, Sparta ji však může částečně kompenzovat hráčskou náhradou.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.