ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela
Gambrinus liga

Lukáš v Teplicích skončil a Fenin nepřijde

Velikost textu:
aktualizováno 30. 11. 2012 13:44

Teplice – Fotbalové Teplice se bez zármutku loučí se svým dlouholetým kapitánem Petrem Lukášem. Stoper se stal nepotřebným pod koučem Zdeňkem Sčasným, který přišel do klubu v průběhu podzimu. Krom Lukáše v Teplicích končí i Melunovič, Hošek a Ježdík. Teplice se také vzdaly naděje na angažování bývalého reprezentanta Martina Fenina, který se rozhodl dál prát o svou šanci v druholigové německé Chotěbuzi.

Petr Lukáš
Petr Lukáš

Čtyřiadvacetiletý Lukáš ještě na začátku sezony vedl Teplice jako kapitán, ale po příchodu nového kouče Zdeňka Ščasného se jeho pozice zhoršila. Vedení klubu bývalému kapitánovi týmu oznámilo, že s jeho službami dál nepočítá. "Petrovi to oznámil trenér, který do budoucna preferuje jinou stoperskou dvojici. Petrovi jsme to řekli v dostatečném předstihu, aby měl čas si najít nové angažmá," uvedl tiskový mluvčí klubu Petr Heidenreich. Lukáš ze sestavy vypadl už v závěru podzimu. Trenér tehdy jeho absenci vysvětloval tím, že potřeboval nasadit rychlejší stopery.

Dres Teplic, po podzimu čtrnáctého týmu tabulky, už nebudou oblékat ani obránci Jan Hošek s Václavem Ježdíkem a útočník Alen Melunovič. Hošek, který minulou sezonu strávil na hostování v Cracovii Krakov, a po letním návratu do Teplic se hned zranil, má podle Heidenreicha svolení k jednání s nejmenovanými polskými kluby. Tým opustí i Ježdík s Melunovičem, kteří plnili většinou roli náhradníků.

Padla také šance, že by se do Teplic vrátil útočník Fenin. Sportovní manažer klubu Pavel Verbíř, někdejší Feninův spoluhráč, s pětadvacetiletým útočníkem prý jednal, ale nedohodli se. Fenin tak svoji kariéru, kterou se snaží restartovat po pětiměsíční léčbě depresí, v mateřském klubu neoživí, byť v Chotěbuzi na podzim dostal šanci jen ve třech zápasech. "Martin ale ještě chce zůstat v Německu," uvedl Heidenreich.

Jak bude vypadat kádr pro jarní sezonu, je zatím ve hvězdách. Ščasný by si v zimě přál příchod celkem šesti hráčů. "Mám širší okruh hráčů na jednotlivé posty, nechci se totiž upínat na jednoho hráče. Není asi tajemství, že sháním hráče na pravou stranu obrany i zálohy a ještě bych si dokázal představit i útočníka k Mahmutovičovi," uvedl Ščasný. Jisté je prý to, že v Teplicích zahájí zimní přípravu Abid Mujagič, na podzim hostující v druholigovém Mostě. Ze Sokolova přijde na zkoušku další útočník Tomáš Smola. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.