ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Paclík z Viktorie Plzeň: Když to bude nutné, půjdu proti Spartě

Velikost textu:

Plzeň – Do fotbalového byznysu skočil po hlavě a původně s ním neměl dlouhodobé plány. Záhy však změnil názor. Tomáš Paclík je v plzeňské Viktorii už třetí rok a opustit ji jen tak nehodlá. "O prodeji neuvažuji," říká majitel úspěšného klubu. "Je to úplně jiný zážitek než pro běžného fanouška," přibližuje.

Tomáš Paclík
Tomáš Paclík

Mistr ligy, účast v Lize mistrů a Evropské lize. I takové úspěchy si za Paclíkova působení na své konto připsala Viktoria Plzeň. Zpočátku do ní musel investovat přibližně 100 milionů korun, peníze se mu však rychle vrátily. Třeba v roce, kdy Plzeň hrála LM, činil celkový obrat půl miliardy. Jinak je ale podle Paclíka profesionální fotbal černou dírou. "Tam utratíte cokoli," přiznává v rozhovoru pro týdeník Ekonom.

Radost plzeňských fotbalistů
Radost plzeňských fotbalistů

Majitel společnosti Dočista, která před lety získala od ministerstva vnitra spornou zakázku na praní špinavého prádla, tvrdí, že fotbalový klub může být v tuzemsku výdělečný jen těžko. "V podstatě se u nás nedá dělat bez nějaké formy podpory od měst a obcí nebo z jiných veřejných rozpočtů," říká Ekonomu s tím, že důležitou součástí příjmu je prodej televizních práv. Právě na nich chce nyní zapracovat. "Pořád máme obrovské rezervy a je co zlepšovat."

V současné fotbalové krizi vyvolané díky schůzce majitele pražské Sparty Daniela Křetínského s předsedou Fotbalové asociace ČR Miroslavem Peltou nechce Paclík zůstat stranou. "Brojil jsem proti zákulisnímu tlaku lidí, kteří chtějí ovládat fotbal a se kterým jsem se setkal hned, co jsem do fotbalu vstoupil. To, co rozpoutal Křetínský, je vyvrcholením těchto akcí," myslí si muž, jehož klubu se v kuloárech přezdívalo 'sparťanské béčko'. Paclík měl s Křetínský zpočátku dobré vztahy, nyní se však proti krokům Sparty hodlá bránit. "Když to bude nutné, umíme být velmi aktivní nejen na hřišti."

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.