ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Fotbalisty Boleslavi povede Minář

Velikost textu:
aktualizováno 17. 9. 2012 17:57

Praha - Fotbalisty Mladé Boleslavi povede po sobotní rezignaci trenéra Miroslava Koubka současný sportovní ředitel klubu Ladislav Minář. Rozhodlo o tom vedení středočeského celku. Minář už Mladou Boleslav krátce vedl v roce 2011, dnes byl jmenován na dobu neurčitou. 

Fotbalisté Mladé Boleslavi
Fotbalisté Mladé Boleslavi

Podle prezidenta Mladé Boleslavi Josefa Dufka byl Minář jedinou volbou. "Jinou variantu pro vedení prvoligového týmu jsme nezvažovali," uvedl v oficiálním prohlášení Dufek. Potvrdil i to, že k jiným změnám v realizačním týmu nedošlo.

Ladislav Minář: "Je potřeba hlavně navodit trošku jinou atmosféru. To by vám řekl asi každý trenér, když je delší úsek sportovního nezdaru, tak je potřeba nějakého impulsu a větší pohody. Takže to budeme v první řadě řešit."

Třiačtyřicetiletý Minář trénoval celek z města automobilů na konci sezony 2010/2011. Tehdy na lavičce nahradil odvolaného kouče Karla Stannera a své svěřence dovedl k výhře v domácím poháru. Do Mladé Boleslavi přišel v roce 2010 z druholigového Zlína, kde působil jako ředitel a trenér. V první lize odkoučoval čtrnáct zápasů s bilancí pět výher, pět remíz a čtyři prohry.

V minulé sezoně čtvrtá Mladá Boleslav prohrála poslední tři ligové zápasy a v tabulce je po neúplném sedmém kole až dvanáctá se sedmi body. Koubek, který rezignoval po sobotní porážce 1:3, tým vedl od loňského léta. Středočeši si v červenci a srpnu zahráli také Evropskou ligu, z níž vypadli ve třetím předkole s nizozemským Twente Enschede.

přehrát video
Fotbalovou Boleslav povede Minář
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.