ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Liga začne v Jablonci, ČT nabídne dva přenosy týdně

Velikost textu:

Praha - Nový ročník první fotbalové ligy odstartuje v pátek 27. července v 18:00 televizní předehrávkou mezi Jabloncem a Ostravou. Většina zápasů úvodního kola se bude hrát tradičně o víkendu a start nejvyšší soutěže bude kolidovat se začátkem olympijských her v Londýně.

Ostrava - Jablonec
Ostrava - Jablonec

Fotbalová asociace původně plánovala sehrát většinu utkání už v pátek, aby se kryla s olympiádou co nejméně. "Po ligovém shromáždění jsme avizovali, že bychom rádi vyjednali termíny přenosů z úvodních tří kol tak, aby co nejméně kolidovaly s přenosy z olympijských soutěží. Bohužel k optimální dohodě nedošlo, jak už to bývá, když do hry vstupuje hned několik subjektů," uvedl v tiskové zprávě ředitel Oddělení profesionálního fotbalu FAČR Ivo Lubas.

S olympiádou budou kolidovat také druhé a třetí ligové kolo. Hry začínají slavnostním zahájením v pátek 27. července a skončí 12. srpna.

Diváci budou moci sledovat v televizi ligu stejně jako v minulé sezoně v pátek, sobotu, neděli i pondělí. Sobotní a pondělní zápasy budou dál na ČT4.

Česká televize v tomto týdnu na tiskové konferenci avizovala, že by během olympijských her ráda přenosy z fotbalové ligy přesunula na kanál ČT2, který bude v rámci olympiády věnován míčovým sportům.

Vedle souboje mezi Jabloncem a Ostravou bude v televizi v úvodním kole v sobotu od 18:00 na ČT4 první pražské derby mezi Duklou a Spartou, kolo zakončí na ČT4 pražská Slavia s nováčkem Jihlavou.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.