ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Darida: Rusko mě nezajímá. S Plzní jdeme za titulem

Velikost textu:

Plzeň - V Plzni patří do základní sestavy, na Euru nastoupil proti Portugalsku a odvedl pořádný kus práce. Vladimír Darida zažívá skvělé fotbalové časy. A lidé si všímají. Ruský Krasnodarsk za něj nabídl 150 milionů korun. "Podíval jsem se na mapu, kde přesně leží. Tím se to ale uzavřelo." Viktorka mladého záložníka nepustila a jemu to očividně nevadí. "Jsem v Plzni šťastnej. Česká liga je kvalitní, chceme hrát zase o titul, navíc nás čekají poháry a jsem pořád na očích," pochvaluje si vycházející fotbalová hvězda.

Vladimír Darida
Vladimír Darida

Úspěšná loňská sezona přišla Plzeň draho. Alespoň po hráčské stránce. Z klubu už odešli Petr Jiráček, Václav Pilař, kyperské Famagustě se definitivně upsal Jan Rezek a čerstvě se ke Štruncovým sadům otočil zády i Milan Petržela. Daridu však vedení pustit odmítlo. "Možná je dobře, že zůstal a počká si na nabídku z klubu, který bude pravidelně hrát evropské poháry," zdůvodnil trenér Pavel Vrba.

S odchodem Pilaře a Petržely přišla Plzeň o další dva hráče, kteří v loňské sezoně patřili mezi páteř fotbalového úspěchu. "Nebude lehké je nahradit. Na druhou stranu jsou tu kluci, kteří už přes sezonu čekají na šanci a mohou se o ni poprat," tvrdí kapitán Pavel Horváth.

Místa odcházejících fotbalistů navíc zaujmou nové posily. Na levou stranu obrany/zálohy přišel Radek Šírl, v záloze ho doplní arménský reprezentant z Pjuniku Jerevan Edgar Malakyan. Do branky přišel zkušený exslávistický a exsparťanský brankář Matúš Kozáčik, který nahradí do Sparty přestoupivšího Marka Čecha.

Letní příprava PlzněPavel Horváth: Přišli noví hráči, nálada v kabině je ale pořád skvělá. Pro srandičky je důležité, že tu zůstali naši blonďáci Rajty s Limbou. Ti vymýšlí a jsou schopní realizovat spoustu věcí. Zapojuje se ale i Radek (Šírl). Všichni k sobě máme blízko a každý ví, že to není zesměšňování, ale jen vtípek.

Klub mohl opustit i trenér Vrba, který byl vytrvale namlouván slovenskou reprezentací. Dle plzeňského kapitána je to znakem toho, že klub má nejvyšší ambice a zároveň se z něj nikomu nechce. "Atmosféra je výborna i nahoře v kancelářích. Lidem se odsud prostě nechce," řekl.

Do nové sezony vyráží Plzeňáci opět s nejvyššími ambicemi. Kádr sice doznal razantních změn, touha po titulu přetrvala. "Samozřejmě hrajeme o titul, ale mužstev s titulovými ambicemi je tam teď osm. Ne tři. Bude to vyrovnané, zase někdo vylétne, jiný nezachytí start sezony. Doufám, že nám se to podaří. Taky doufám ve fanouškovskou podporu jak z konce uplynulé sezony," uzavřel Horváth.

Zdroj: ČT sport, deník Sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.