ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Na trávník za osm milionů dostane Jablonec od státu a města

Velikost textu:

Jablonec nad Nisou - Přes osm milionů korun bude stát výměna umělé trávy na hřišti ve Mšeně v Jablonci, kde trénují prvoligoví fotbalisté Baumitu. Klub to nic stát nebude, náklady uhradí jablonecký magistrát a ministerstvo školství. 

Kanonýrské nohy Lafaty
Kanonýrské nohy Lafaty

Přes šest milionů od státu na nový trávník oficiálně získalo občanské sdružení FK Jablonec, které se stará o mládež prvoligového klubu. Podle mluvčí radnice Markéty Hozové přispějí občanskému sdružení dalšími dvěma miliony proto, že fotbalové hřiště ve Mšeně patří městu. Magistrát vydá ještě 235 000 korun na přemístění části doslouživšího umělého trávníku na nedaleké školní hřiště u základní školy Mozartova.

Více než deset let starý povrch bude podle mínění města i fotbalového klubu pro školu přínosem. "Na školním hřišti mají jeden z prvopočátečních umělých povrchů. Je to takový hodně vylepšený koberec do obýváku," uvedl technický ředitel fotbalového klubu Ladislav Kavan. Pro školní hřiště bude podle něj možné využít zhruba čtvrtinu ze starého fotbalového trávníku.

Povrchy na obou hřištích vymění v srpnu. Prvoligoví hráči Baumitu umělý pažit ve Mšeně využívají hlavně v zimě. Nejsou ale jediní, kdo na něm trénují. Obsazené je celoročně. "Využívají ho všechna naše mužstva, máme jich 18 od juniorky po předžáky. V případě dohody sem chodí i další týmy z Jablonce," upřesnil Kavan.

Fotbalový Baumit je velmi úspěšný při získávání dotací. Jen od Libereckého kraje za poslední rok dostal 11 milionů korun. "Kdo dokáže důležité lidi přesvědčit a má na ně vliv, ten uspěje," prohlásil nedávno pro Mf DNES předseda Fotbalové asociace ČR a majitel jabloneckého klubu Miroslav Pelta. Peníze nejsou podle něj určené na platy hráčů, ale pro žákovská a dorostenecká mužstva.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.