ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Liberec testuje osm cizinců, Gebre Selassie je na odchodu

Velikost textu:

Liberec - Fotbalisté Liberce dnes zahájili přípravu na příští sezonu, ve které budou obhajovat mistrovský titul a čeká je také kvalifikace Ligy mistrů. Na prvním tréninku se sešlo 27 hráčů a mezi nimi bylo i osm testovaných cizinců, jejichž jména nechce vedení prozradit. Špílmachr Jiří Štajner se připojí k týmu v pátek a chyběl také Theodor Gebre Selassie, který je na evropském šampionátu v Polsku.

Liberecká příprava
Liberecká příprava

Trenér Jaroslav Šilhavý se pomalu loučí s možností, že by Liberec dokázal Gebre Selassieho po jeho skvělých výkonech v lize i nyní na Euru udržet. "Asi o něj přijdeme. Co tak s vedením komunikujeme, je o něj zájem. Sám hráč chce taky, takže pravděpodobně už tady asi nebude," řekl novinářům Šilhavý. Podle zákulisních informací se o pravého beka s etiopskými kořeny zajímají například bundesligové Brémy.

Jaroslav ŠilhavýJaroslav Šilhavý: Máme v hledáčku nějaké pravé beky. Theo byl významný článek naší sestavy, byl výjimečný, ale budeme se snažit najít náhradu.

Doufá, že nikdo další z mistrovského kádru neodejde. "Vedení slíbilo, že žádný další odchod by neměl být. Všichni by měli zůstat a mělo by dojít k doplnění kádru. Věřím, že přijde čtyři až pět hráčů," podotkl Šilhavý. Vedle pravého beka by chtěl vyztužit kádr o středního záložníka a křídelního hráče.

Na úvodním tréninku přivítal osm zahraničních fotbalistů, které bude zkoušet. Mezi nimi jsou dva Slovinci, dva Ukrajinci z Dynama Kyjev, Slovák, Kolumbijec či polský brankář.

"Budeme hrát kvalifikaci Ligy mistrů, takže chceme udělat silné mužstvo. Spíš jsme se poohlíželi po zkušenějších hráčích," řekl kouč. "Některé jsme sledovali na DVD, některé naživo. Samozřejmě chvíli to seznámení trvá, ale někteří jsou opravdu zajímaví, i když nechci předbíhat," dodal Šilhavý.

O osudu testovaných hráčů by se mělo rozhodnout do příštího týdne. Vedle nich má Slovan v hledáčku i další jména. "Dnes odpoledne čeká tyhle hráče utkání, abychom si udělali první obrázek. Doplníme to našimi kluky. V sobotu budou mít testovaní hráči trénink a v neděli další zápas. S vedením jsme se dohodli, že jejich jména zveřejníme, až když budeme vědět, že je chceme do kádru," řekl Šilhavý.

přehrát video
Liberec před ligou

Oproti jarnímu kádru zatím nedošlo k žádným změnám. Pouze se z hostování vrátili Jan Blažek (Slavia) a Radek Dejmek (Lovaň). Smlouvu prodloužil brankář Zbyněk Hauzr, již dříve se na dalším pokračování s vedením dohodli i další zkušení hráči Štajner, Jan Nezmar a Tomáš Janů. Kvůli vrozené srdeční vadě skončil Kamerunec Ndemen.

Liberečtí posílili realizační tým o Radima Nečase, jenž už U Nisy dělal asistenta v minulosti. "Zná spoustu kluků, znám jeho lidskou i profesní kvalitu," uvedl Šilhavý.

Liberečtí na začátku přípravy budou nabírat síly na kondičním soustředění, pak je čeká herní kemp v Rakousku. Do druhého předkola Ligy mistrů zasáhne Slovan v polovině července.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.