ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka
Extraliga

Chomutov nevydoloval body, hráči tak dostali pokuty

Velikost textu:

Chomutov - Chomutovští hokejisté vyšli z utkání s Litvínovem a Třincem zcela bodově naprázdno, a klub tak tráví reprezentační přestávku na posledním místě tabulky se čtyřbodovou ztrátou na třináctý Litvínov. Vedení proto hráčům nadělilo pokuty a pracuje na dalších krocích, které by vedly ke zlepšení výsledků. Piráti už čtyřikrát za sebou nebodovali, vyhráli jediný z posledních jedenácti zápasů a získali za tu dobu jen pět bodů.

Chomutov - Třinec
Chomutov - Třinec

"Vnímáme, že se nacházíme v situaci, která není optimální. Představovali jsme si, že se v současnosti budeme pohybovat ve vyšších patrech tabulky. Rozhodně nesedíme se založenýma rukama. Snažíme se nastalou situaci řešit," uvedl generální manažer Pirátů Jaroslav Veverka. Mapuje nyní možnosti na hráčském trhu.

Fanoušci se při posledních zápasech dožadovali odvolání trenéra a sportovního manažera Jiřího Čelanského. "Existují různé varianty, případně jejich kombinace. Chceme najít řešení, které by nám pomohlo dostat se ze současné situace. Každopádně se nechceme ukvapit. Neradi bychom dělali krok jen proto, abychom nějaký udělali. Musíme být přesvědčení, že krok, který učiníme, nás posune dopředu," doplnil Veverka. "Zároveň musíme také přihlížet k ekonomické situaci. Už několikrát se stalo, že přišla zvučná jména, ale výsledek nenaplnil očekávání. I proto se snažíme svá rozhodnutí důkladně zvážit a nechceme se ukvapit," prohlásil generální manažer.

V minulé sezoně, pro Piráty premiérové v extralize, změnil klub trenéra hned dvakrát. Při současné výsledkové krizi se vedení zabývá řešením situace, ale zatím nechce být konkrétní. "Samozřejmě vnímáme oprávněnou nespokojenost našich fanoušků. Všichni máme společný cíl. Věříme v jejich trpělivost a důvěru, i když si uvědomujeme, že nemůže být nekonečná," doplnil Veverka.

V průběhu sezony už Piráti nespokojenost s výsledky řešili. "Prvním krokem bylo ukončení angažmá hráče Lakose, který nesplňoval naše požadavky. Z mé pozice je vždy nejdůležitější poměr cena - výkon, a protože v jeho případě byl tento poměr negativní, reagovali jsme na to rozvázáním smlouvy," připomněl Veverka odchod rakouského beka z poloviny října.

Před posledními dvěma zápasy před pauzou v Litvínově a s Třincem dostal tým za úkol získat daný počet bodů, ale vyšel úplně naprázdno. "To byl druhý krok. Moje návštěva kabiny před zápasem s Litvínovem, kdy jsem mluvil s trenéry i hráči. Mužstvo dostalo bodové ultimátum, které nesplnilo, takže dojde na finanční postih," dodal Veverka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.