ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Záruba: Světový pohár? Dobrá soutěž, skvělí hráči, perfektní organizace

Velikost textu:
aktualizováno 5. 10. 2016 15:00

Praha – Světový pohár v hokeji byl dokonale zorganizovaný turnaj po sportovní i mediální stránce, zdůraznil v chatu šéfkomentátor ČT Robert Záruba. V Torontu stihl odkomentovat spolu s Martinem Hostákem všechny zápasy, setkat se s hokejovými legendami a našel si čas i na prohlídku města. Na celý chat se můžete podívat zde.

"Dobrá soutěž, skvělí hráči, perfektní organizace," shrnul Záruba ve stručnosti hlavní atributy Světového poháru.

Za vrchol své profesní kariéry SP nepovažuje, přesto to byl podle něj turnaj velice vydařený. "Měl jsem možnost prožít zázrak: během tří hodin velký rozhovor s Václavem Nedomanským... a zjevení Phila Esposita ve staré Maple Leafs Gardens. Byla to neskutečná náhoda a moje nejlepší historka z World Cup of Hockey," přiblížil Záruba.

Mistrovství světa má podle Záruby ještě co dohánět. "SP nechybělo nic, z hlediska organizace dokonalé, s velkou otevřeností k veřejnosti a respektem k práci médií. MS je pořád trochu uzavřené, občas mám pocit, že se vymýšlejí další a další překážky, jak mediální pokrytí turnaje žurnalistům ztížit," zdůraznil.

Air Canada Centre, dějiště Světového poháru, nabízí podle Záruby skvělé podmínky pro profesionální práci. Jak vypadá komentátorské stanoviště v zámoří oproti Evropě? "Nesrovnatelné! Především perfektní výhled a dost místa pro všechny věci, které ke komentování potřebujete. Zároveň žádná okna nebo podobné nesmysly - pěkně vlastní lóže s otevřeným výhledem na led a tribuny," popsal.

"Pravda hodně nahoře, třeba i na kraji, ale ne tak daleko, aby byla ztížená identifikace hráčů. Na posledních dvou MS jsme neviděli kus hřiště - to je v NHL nepředstavitelné. U nás taky většinou architekti zimních stadionů nemysleli na televizní přenosy. Čest výjimkám v Liberci nebo Třinci," zhodnotil Záruba.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.