ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika
Chat s osobností

Česká atletika má budoucnost, říká Dvořák před startem MS

Velikost textu:

Praha - Na blížící se mistrovství světa v atletice, které se koná od 10. do 18. srpna v Moskvě na stadionu v Lužnikách, se krom sportovců chystají i funkcionáři. Na vrcholnou akci se tak připravuje i bývalý fenomenální desetibojař a nynější šéftrenér české atletické reprezentace Tomáš Dvořák, který byl hostem chatu webu ČT sport. "Zábava byla větší na dráze," přiznává, přesto se na šampionát těší a je optimistou.

Šéftrenér české atletické reprezentace Tomáš Dvořák hostem na chatu na webu ČT sport
Šéftrenér české atletické reprezentace Tomáš Dvořák hostem na chatu na webu ČT sport

Dvořák říká, že na MS cestuje nejen početná, ale i silná sestava. Pro medaili si samozřejmě nejede každý, přesto naznačil, kdo z českých atletů by měl mířit k nejvyšším metám. "Mými 'želízky' na kvalitní umístění jsou Láďa Prášil, Lukáš Melich, Honza Kudlička, Jiřka Svobodová (Ptáčníková), Denča Rosolová, Pavel Maslák, Eliška Klučinová… A tak bych mohl pokračovat a pokračovat."

I přes širokou účast však bude v české výpravě chybět zástupce donedávna jedné z nejsilnějších disciplín – desetiboje. Adama Helceleta zastavil zraněný kotník. Dvořák v něm přesto jako bývalý desetibojař vidí velkou naději do budoucna. "Adamův bodový potenciál leží především v jeho rychlosti. Když se nebude nadále zpomalovat, tak může dosáhnout na slušné body. A za Adamem je několik šikovných kluků, kteří o sobě dají za čas vědět," upozorňuje.

Helcelet byl členem tréninkové skupiny, která se nedávno "rozešla" právě s Dvořákem. A jeho to stále ještě mrzí. "Rozchod to z mé strany nebyl rozhodně milý, jelikož jsem kluky bral jako určitou 'část sebe'. Ale po čase jsem jejich postoj pochopil… A tak mne teď bolí především fakt, že Adam nebude startovat na MS."

Šéftrenér české atletické reprezentace Tomáš Dvořák se podepisuje na "tabuli slavných" redakce webu ČT sport.
Šéftrenér české atletické reprezentace Tomáš Dvořák se podepisuje na "tabuli slavných" redakce webu ČT sport.

Celý přechod od atleta přes trenéra až k šéftrenérovi české reprezentace znamenal zejména přechod od drah do kanceláře. "Zvykám si stále. Pobyt na vzduchu, i když už jen se stopkami v ruce, mi schází. Já budu atletem zřejmě až do posledního dechu, jen už ne aktivním. Necítím se být úředníkem, nicméně tuto roli zastávám," říká.

Vzhledem ke své pozici musí více než dříve sledovat i rozvoj českého atletického mládí. "Myslím a cítím, že atletika v České republice má svou budoucnost. Mladí atleti se jistě budou jmenovat jinak, ale jsou. Snaha má a atletického svazu je, aby ke sportování měli adekvátní podmínky, ale dále je to jen na nich," dodává Dvořák k budoucnosti české atletiky.

přehrát video
Dvořák je před MS optimistický
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.