ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
Chat s osobností

Profesor Kolář: Návrat Pavelce týmu psychicky pomůže

Velikost textu:
aktualizováno 11. 5. 2013 19:44

Stockholm - Uznávaný fyzioterapeut a odborník na sportovní rehabilitaci profesor Pavel Kolář přijel do dějiště mistrovství světa, aby pomohl s návratem na led a do branky Ondřeji Pavelcovi, kterého na začátku šampionátu trápil bolavý kotník. Povedlo se mu to společně s lékaři reprezentace dokonale. Díky výkonu brankářské jedničky, především v zápase proti Slovinsku, si Češi zachovali možnost na postup do čtvrtfinále, kde nikdy v historii nechyběli. Nejen o jeho léčebných metodách a dalších zajímavostech z jeho spolupráce se světovými sportovci jste se mohli dozvědět na chatu webového speciálu mshokej.cz.

Ondřej Pavelec na tréninku s fyzioterapeutem Pavlem Kolářem
Ondřej Pavelec na tréninku s fyzioterapeutem Pavlem Kolářem

Na chatu sdělil aktuální informace o marodce nároďáku. "V současné době jsou oba brankáři, jak Pavelec, tak Salák, připraveni, bez zdravotních obtíží, které je by je měly limitovat v jejich výkonech. Obzvlášť jsem rád, že mohl již nastoupit Pavelec a jeho zdravotní stav je natolik uspokojivý, že může nastoupit i v dalších zápasech. Což si myslím, že pomůže mužstvu i po psychické stránce. Větší problémy má pouze Vrána, který má zhmožděné svalstvo krční páteře. Zbyněk Michálek má nastřelený malíček u nohy, což ho může trochu limitovat. Jinak ostatní hráči mají pouze drobnosti," sdělil přímo ze Stockholmu.

Odtajnil i Pavelcovu diagnózu, která byla na počátku mistrovství zahalena mrakem mlčenlivosti. "Ondra měl distenzi šlachy peroneálních svalů s otokem pod zevním kotníkem a malé poranění kloubního pouzdra," popsal odborně.

Dostalo se i na otázky ohledně výkonů skvěle vyladěného švýcarského stroje, který dokázal přejet Čechy, Švédsko i Kanadu v nájezdech. "Výsledky švýcarského hokeje se musely dostavit a očekávám, že i v budoucnu bude hrát velkou roli jako přední hokejová velmoc. Myslím si, že hodně udělali systémem výchovy mládeže, a výpovědí je i vysoký zájem spojený s vysokou návštěvností hokeje ve Švýcarsku. Nedávno jsem četl statistky, že Bern nebo Curych má nejvyšší návštěvnost ze všech evropských zemí, což se samozřejmě musí promítnout i do financování tohoto sportu ve Švýcarsku," přidal mimomedicínský postřeh.

Nejlépe prý rozumí tenisu, a tak není divu, že jeho rukama nedávno prošla hvězda a současná světová jednička ATP Novak Djokovič. Stejně jako Pavelce trápil nezdolného Srba bolavý kotník a za Kolářem přiletěl až do jeho ordinace v Praze. Jak by Kolář reagoval, kdyby přijel Djokovič před finále Davis Cupu s Českem s žádostí o pomoc, která by mu mohla zajistit to, aby mohl nastoupit do zápasu, odpověděl zajímavým pohledem. "Už jsme se o tom spolu v legraci bavili, ale rozhodně bych mu vyšel vstříc. Myslím, že by mi to rozhodně nikdo z našich hráčů včetně kapitána nevyčítal. Jen na okraj si myslím, že neúčast takového hráče je vždy ztrátou i pro diváky," uvedl.

Už jenom jeho přítomnost při finále Davis Cupu nebo Fed Cupu určitě přispěla k zisku nejcennějších tenisových trofejí v loňském roce. Jeho šikovné ruce ocenila Petra Kvitová, Lucie Šafářová a hlavně mužský tým. Jmenoval i nejposlušnější pacienty z minulosti. "Néjlépe se mi spolupracovalo asi s Honzou Železným, Katkou Neumannovou a Jaromírem Jágrem. Dobře se mi spolupracuje také s Radkem Štěpánkem," prozradil jména českých sportovců, kteří dokázali nebo stále dokazují velké věci, a navázal: "Takoví tenisté se mohou hodně přiučit například od oštěpaře Železného, stejně jako někteří jiní sportovci od Jaromíra Jágra a podobně."

A co mu vadí na fotbalistech, o kterých se říká, že jsou největší bolestínci? "Myslím, že už se to posunulo. Dnes už bolestínský typ nemá šanci uspět. Na druhu stranu mi ale ve srovnání s ragby či hokejem vadí častá, přehnaná a někdy i taktická simulace," poznamenal.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.