ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor
Chat na ČT SPORT

Nabídku z NHL bych ještě zvážil, tvrdí Hašek

Velikost textu:

Praha - Další angažmá v aktivním hokeji už neplánuje. Plány do budoucnosti však zatím ujasněné nemá. Dominik Hašek by zvážil nabídku z NHL, pokud by ještě přišla. Ale vzhledem k tomu, že při jednání se zástupci klubů před čtrnácti dny žádná nepadla, s odjezdem zpět do Ameriky už nepočítá. "Kdyby to byla opravdu smysluplná nabídka, tak bych o ní jistě přinejmenším přemýšlel. Cítím se ještě, že mám natrénováno, a za pár dní - maximálně týden, dva - bych se do toho ještě dostal. Na druhou stranu nevidím důvod, proč by nějaká nabídka měla přijít," odpověděl Hašek na dotaz v našem on-line chatu.

Dominik Hašek odpovídá na on-line chatu
Dominik Hašek odpovídá na on-line chatu
Otevřít galerii
 • Dominik Hašek odpovídá na on-line chatu autor: Štěpán Janda, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Dominik Hašek odpovídá na on-line chatu autor: Štěpán Janda, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Hašek podepsal i "pamětní tabuli" autor: Štěpán Janda, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Podpis Dominika Haška autor: Štěpán Janda, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Hašek po nepovedených jednáních se zástupci klubů severoamerické NHL na začátku října oficiálně oznámil ukončení kariéry. O svém dalším angažmá v hokeji zatím přesnější představu nemá. "Kdybych dostal zajímavou nabídku z České televize, tak bych o ní přinejmenším uvažoval. Své uplatnění vidím v práci, která by mě dostatečně naplňovala a takovou nyní hledám," odpověděl na divácký dotaz.

Prozatím plánuje pouze alespoň symbolické angažmá u "svých" prvoligových Pardubic. "V hokejovém hnutí se aktivně podílím na práci komise pro síň slávy ledního hokeje a v Pardubicích jsem se domluvil, že budu patronem výstavy k devadesátiletému výročí pardubického hokeje," uvedl.

Přestože vyloučil další aktivní kariéru v české extralize, hokej si stále rád zahraje. "S kamarády si chodím zhruba jednou týdně zahrát, avšak ve výzbroji pro hráče do pole," usmál se.


Hašek ukončil kariéru po 31 letech od ligového debutu v roce 1981. V NHL působil od roku 1990 v dresech Chicaga, Buffala, Detroitu, s kterým dvakrát získal Stanley Cup, a Ottawy. Na zámořskou soutěž má stále velmi dobré vzpomínky. "Jak v Buffalu, tak později v Detroitu jsem se jak já, tak rodina cítili výborně. Prožili jsme tam krásných hodně let," řekl. "Nyní jsme se však s manželkou prakticky přestěhovali do Prahy. A nelituji toho," dodal.

Dominik Hašek na houbách
Dominik Hašek na houbách

Pardubický rodák byl mezi lety 1994 a 2001 šestkrát vyhlášen nejlepším hráčem základní části NHL, v níž odchytal celkem 735 zápasů a v 81 duelech neinkasoval. Z působení v české reprezentaci má kromě zlata z Nagana i bronz z Turína 2006 a stříbro a tři bronzy z mistrovství světa.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.