ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

KVÍZ: Jak se vyznáte v historii duelů Sparty a Plzně?

Velikost textu:

Než se do bojů o titul vložila Slavia, byly střety Sparty s Plzní v současném desetiletí vždy duelem dvou nejlepších týmů v české lize. Ověřte si, jak dobře znáte nedávnou historii české nejvyšší soutěže a nevraživost mezi oběma kluby.

Souboj Pavla Horvátha s Davidem Lafatou
Souboj Pavla Horvátha s Davidem Lafatou

Jak se vyznáte v historii duelů Sparty a Plzně?

První velký duel, který rozhodoval o titulu mezi oběma týmy, se odehrál v březnu 2011 v rozestavěných Štruncových sadech. Plzeň tehdy zvítězila 1:0 a udělala velký krok k mistrovskému poháru. Kdo tehdy rozhodl z přímého kopu?

Už o pět let dříve ale Sparta sama přispěla ke vzestupu Plzně, když se v lize tonoucí Plzeň vedená Františkem Strakou potřebovala zachránit právě na Letné. A vyhrála 3:1 za velmi kontroverzních podmínek, spekulovalo se i o tom, že sami hráči vyrobili chyby naschvál. Viktoria kopala a proměnila dvě penalty. Kdo tehdy fauloval plzeňské hráče?

Obrovskou kontroverzi a aféru Křetínského brašny spustila i penalta v zápase obou týmů v září 2012. Sudí Matějek tehdy odpískal pokutový kop po nafilmovaném pádu jednoho z plzeňských hráčů. Kdo jím byl - a kdo jej měl podle Matějka faulovat?

Velká plzeňská generace opor, která přispěly k řadě titulů, se zrodila z exodu nepotřebných sparťanských hráčů. Ti byli do Viktorie odejiti v létě 2008 a patřili mezi ně mimo jiné Pavel Horváth, Milan Petržela, David Limberský. Kdo ale v tehdejších odchodech do Viktorie nefiguroval?

Poté, co Plzeň vyhrála svůj první titul, už ale přímé přestupy mezi oběma kluby téměř nikdy neproběhly. Přesto je celá řada bývalých sparťanů nebo plzeňských hráčů, kteří si po roce 2011 zahráli za tým soupeře. Kteří?

Doplníte správně řadu sparťanských trenérů? Jozef Chovanec – ? – Vítězslav Lavička – Zdeněk Ščasný – Tomáš Požár/David Holoubek – Petr Rada – Andrea Stramaccioni

A doplníte správně řadu plzeňských trenérů? František Straka – Michal Bílek – Stanislav Levý – Karel Krejčí – ? – Pavel Vrba – Dušan Uhrin

Kolikrát počínaje mistrovskou sezonou Plzně 2010/11 dokázala Sparta ve vzájemném střetnutí obou týmů zvítězit na půdě Viktorie?

Kdo vstřelil góly Sparty při výhře nad Plzní 2:0 v posledním jarním střetnutí?

Kvůli vypjaté atmosféře mezi oběma tábory pískal na jaře 2013 duel Sparty s Plzní, kdy rozhodl David Lafata, zahraniční rozhodčí. Jak se jmenoval a odkud byl?


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.