ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor
Fed Cup

Češtinu používám denně, vypráví americká deblistka Melicharová

Velikost textu:

Pokud ve fedcupovém souboji dojde na čtyřhru, oporou amerického výběru bude Nicole Melicharová. Výtečná hráčka vyrůstala na Floridě, narodila se však v Brně, odkud její rodiče v 80. letech utekli před komunistickým režimem. Na své kořeny nezapomněla – Melicharová sama přiznává, že česky mluví každý den.

Nicole Melicharová (vpravo)
Nicole Melicharová (vpravo)

Rodiče Nicole Melicharové utekli z Československa na sklonku 80. let, v roce 1987. Nejprve do Německa, poté však rodina dostala politický azyl ve Spojených státech. Melicharovi se usadili na Floridě. Jejich mladší dcera Nicole na jihu USA vyrůstala, narodila se však – už po pádu komunistického režimu – v Brně. 

Její kořeny jsou tak s Českem pevně spjaté. "Sama česky mluvím každý den," prozradila reprezentantka Spojených států pro Českou televizi. Tenisu se věnovala už od útlých let. Nejprve se snažila vyrovnat své starší sestře, kterou však posléze herně přerostla.

"Mám fotky, kde mi není ani rok a běhám po kurtu. Sestru, která je o pět let starší, jsem poprvé porazila v jedenácti – nadšená nebyla. Dívala jsem se na grandslamy a říkala si, že bych na nich také někdy mohla hrát. A povedlo se," usmívá se Melicharová.

přehrát video
Česky mluvím každý den, říká opora USA Nicole Melicharová

Postupně se vypracovala až do amerického fedcupového týmu, který na ni spoléhá ve čtyřhře. "Na papíře jsou Češky favoritky, ale stát se může cokoliv," nechce odhadovat před víkendovým finále prestižní soutěže.

A její cíle? "Hrozně ráda bych si zahrála na olympiádě. A také samozřejmě Fed Cup," směje se americká hráčka, která se do Česka ráda a často vrací. Má zde také početný "rodinný fanklub", jenž bude sledovat blížící se zápasy.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.