ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois
LIGA MISTRŮ

BLOG: Tahle liga není pro chudý

Velikost textu:

Obři rostou a trpaslíci se zmenšují. Liga mistrů, o níž se mluvilo jako o milionářské soutěži, už je ligou miliardářskou. A kdo do ní nakoukne z nižších příjmových pater fotbalové hierarchie, dostane za uši a hned zjistí, že tady jde o jiný level - sem zkrátka nepatří.

Slavící Cristiano Ronaldo z Realu Madrid
Slavící Cristiano Ronaldo z Realu Madrid

Hned v úvodních zápasech osmifinále si to ověřili v Basileji a Portu, kde si je "povodili" hráči z Manchesteru City a Liverpoolu. To, co kdysi chtěl Michel Platini ve funkci šéfa UEFA, nastavit podmínky tak, aby dostaly "čuchnout" i slabší týmy, se pomalu, ale jistě vytrácí.

Nůžky se rozevírají tak, že už snad ani nepůjdou zavřít. Rozdíly mezi špičkou Premier League i španělské, italské a německé ligy i Paris St. Germain a zbytkem světa se prohlubují. O penězích, které udělaly z těchto týmů VIP partu, si mohou i týmy z vyspělých zemí, jako jsou například Nizozemsko či Belgie, nechat jen zdát.

FIFA by jen měla pohlídat, aby finanční Fair Play, která předepisuje klubům jen určitou míru ztrátového hospodaření, byla opravdu dodržována. Aby účetní čarodějové a jejich abrakadabraka, s partou špičkových právníků v zádech, nemohli už tak silným vládcům přidat ještě další plusy.

přehrát video
Sestřih utkání Real Madrid - PSG

Když Manchester City vypustil v Basileji na trávník svou milionářskou partu (má nejdražší kádr na světě oceněný v přepočtu na cca 22 miliard korun), snaha domácího týmu byla marná – 0:4. A demolice ještě nedávno obávaného celku FC Porto 0:5 od týmu z města Beatles, vysílá jasné poselství - tahle liga není pro chudý, a už ani pro ty málo bohatý.

Ivan Hašek, zkušený trenér a bývalý reprezentant, na dotaz, zda v Lize mistrů mají teď ještě vůbec co dělat české celky, odvětil jasně. "Ze skupiny Ligy mistrů žádný z českých týmů nepostoupí." To je realita.

Jen přesně nevím, jestli je to pro fotbal (nemyslím český, ale vůbec) dobrá zpráva, nebo jaká zpráva to vlastně zpráva je?

Pro ty chudší, v době, kdy půlmiliarda za hráče už není žádné překvápko, nic moc. Ale zase, když na sebe narazí Real a PSG nebo Juventus a Tottenham, je to fakt jízda. No, a ostatní to holt budou mlsně sledovat z Evropské ligy. 

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.