ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Armáda má Duklu, ministerstvo vnitra startuje novou éru Olympu

Velikost textu:

Praha – Podobně jako armáda je pevně spjata se svou Duklou, Centrum sportu ministerstva vnitra má Olymp. Policejní kluby patří nejen v Česku mezi tradiční pilíře vrcholového sportování. Jednotná a jasně čitelná značka má připomenout důležitost policejního nebo hasičského zázemí pro výchovu těch nejlepších sportovců.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

"Mladší generace zná Olymp, starší Rudou hvězdu," podotkl člen pražského oddílu, desetibojař Adam Sebastian Helcelet. "Jsme na to pyšní. Rok a půl práce. Značka je registrována pod ochrannou známkou," uvedl ředitel Centra sportu ministerstva vnitra Jiří Beran.

Olymp podporuje své sportovce napříč celou Českou republikou. V pražské Stromovce mají zázemí atleti, tenisté, vzpěrači, volejbalisté ve Vršovicích, oddělení moto má svůj domovský stadion ploché dráhy na Markétě. Boxeři jsou v Ústí nad Labem, cyklisté v Hradci Králové, plavci a brokaři v Brně, střelci v Plzni, biatlonisté v Jablonci nad Nisou.

přehrát video
Beran: Chceme, aby se Olymp stal stejným pojmem jako Dukla

"V Jablonci se rekonstruovalo zázemí, staví se nová tělocvična s běžeckým pásem speciálně pro biatlon. Už tam je vizitka: Olymp - biatlon. Tak to bude i v Plzni, Brně, Praze, Hradci Králové... Jsme přesvědčeni, že i sportovci se s tím ztotožní lépe," prohlásil ve Sportovních zprávách Beran. "Kdo jiný by měl být vzorem pro děcka ve sportu, než sportující voják, hasič, policista," dodal.

Ministerstvo vnitra rozdělovalo v úterý ceny pro své nejlepší reprezentanty. Vítězkou se počtvrté v řadě stala Martina Sáblíková. Druhé místo letos obsadila vítězka celkové klasifikace Světového poháru biatlonistek Gabriela Koukalová. Nejvýše postaveným mužským sportovcem byl v anketě pátý Adam Sebastian Helcelet, vicemitr Evropy v atletickém desetiboji.

Spojení Dukly a armádního sportu je velice úzké. Podobnou cestou chce jít i Olymp. "I na této myšlence pracujeme. Aby ti nejlepší z Olympu mohli být v uniformě a budovat si druhou kariéru," zdůraznil Beran.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.