ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Bitva o titul: Zvládne Plzeň těžký závěr sezony?

Velikost textu:

Praha - Viktoria Plzeň proplouvá jarní částí fotbalové ligy stále bez zaváhání. Devítibodový náskok vypadá komfortně, v závěrečné čtvrtině soutěže však čeká svěřence Karla Krejčího několik velmi náročných duelů.

Slavící fotbalisté Plzně
Slavící fotbalisté Plzně

Sedm kol před koncem má Viktoria už devítibodový náskok před Spartou, Letenské ale čeká ještě zápas k dobru na Julisce proti Dukle. Nikdo další zřejmě do boje o titul nezasáhne, třetí Mladá Boleslav ztrácí na Plzeň propastných 14 bodů.

Už za dva týdny přitom může být prakticky rozhodnuto. Ve šlágru jara nastoupí svěřenci Karla Krejčího proti Spartě, a pokud vyhrají, mistrovský pohár jim jen stěží unikne. 

Pokud ale Plzeň duel na Letné nezvládne, bude mít před sebou ještě velmi ošemetný závěr sezony. Na Viktorii čekají kromě domácího utkání s beznadějně posledním Baníkem tři těžká poslední kola.

Nejdříve Viktoria pojede na půdu třetí Mladé Boleslavi. S ambiciózním mužstvem z města automobilů mají sice Západočeši v posledních letech stoprocentní bilanci, bodová ztráta na hřišti týmu bojujícího o evropské poháry by rozhodně nebyla překvapením. Středočeši doma prohráli jediný zápas a ztratili zde pouhé čtyři body. 

Poté se Viktoria ve Štruncových sadech utká s nevyzpytatelným Jabloncem. Severočechům se sice v tomto ročníku tolik nedaří, jejich kádr ovšem kvalitu stále má. Na Spartě prohrál až ranou Lukáše Váchy z poslední minuty, a i svěřenci Zdenka Frťaly jsou stále ve hře o pohárovou Evropu.

V závěrečném kole tak může nastat kuriózní situace. Bitva o titul by se totiž mohla rozhodovat v Edenu, kde Plzeň nastoupí proti Slavii - a Sparta bude doufat v úspěch dějinného rivala. Letenští ovšem v tom případě sami musí své zbývající zápasy vyhrát.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.