ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Sedm tisíc kilometrů za méně než tři týdny. Koláček pluje napříč Atlantikem

Velikost textu:

La Coruňa – Celých 3800 námořních mil, tedy téměř sedm tisíc kilometrů, a téměř 20 dní nonstop na Atlantickém oceánu má před sebou nejlepší námořní sólový jachtař Milan Koláček. V prestižním závodu Transat AG2R startuje teprve jako druhý Čech v historii.

přehrát video
Jachtař Koláček překonává Atlantik

Ve třídě Figaro bojují Koláček a jeho kolega Pierre Brasseur s dalšími čtrnácti posádkami. "Naše ambice těžko odhadnout, protože jsem ve třídě nováčci. Věříme, že se nám podaří držet se s vedoucí skupinou a bojovat o první polovinu startovního pole," uvedl před startem Koláček.

To se česko-francouzské posádce zatím daří. Po vyplutí z bretaňského Concarneau a první bouřlivé noci, kdy měl vítr dosahovat téměř sedmdesátikilometrové rychlosti, plula Biskajským zálivem na sedmé pozici.

Nyní v západní skupině startovního pole směřuje k španělskému mysu Finisterre. Odtud závod pokračuje na otevřený oceán k madeirskému ostrovu Porto Santo a odtud dále až do Karibiku k ostrovu Saint Barthélemy. První lodě by měly do cíle dorazit za sedmnáct dní.

V roce 2008 v závodě startoval David Křížek, který jel společně s Philem Sharpem z Velké Británie.

Prosím, vyčkejte na načtení mapy, pokud se mapa nenačte, máte vypnutý JavaScript, nebo Váš prohlížeč nepodporuje Google mapy.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.