ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Za dobré triky dobré vybavení a návštěva hvězd. Startuje soutěž To je basketbal

Velikost textu:

Praha – To je basketbal – tak se jmenuje nová soutěž pro školy, kterou organizuje Český olympijský výbor. Žáci základních škol nebo víceletých gymnázií, zapsaných do Sazka olympijského víceboje, mohou od dnešního dne až do 17. dubna posílat soutěžní videa s těmi nejlepšími basketbalovými triky. Hraje se o hodně – odměnami jsou basketbalové sady nebo tréninkové show s českými reprezentanty. Tvářemi projektu jsou Jiří Welsch a Kateřina Elhotová. Soutěž organizuje také někdejší úspěšná trojskokanka a basketbalistka Šárka Kašpárková.

Jiří Welsch láka k účasti v projektu To je basketbal
Jiří Welsch láka k účasti v projektu To je basketbal

"Je to soutěž i propagace basketbalu mezi dětmi. Je to motivační soutěž, aby se děti s basketem seznámily, něco naučily a natočily zábavné video," shrnula ve Sportovních zprávách Kašpárková.

"Jsem tu pro děti spíše jako motivační faktor. Jako atletka dneska na stará kolena hraju basket. Vždycky se mi líbil, začínala jsem s ním," uvedla mistryně světa v trojskoku i hráčka basketbalového týmu Valosun Brno. "Chci ukázat dětem, že když jsou všestranné a snaží se, mohou se naučit více sportů," dodala.

přehrát video
Kašpárková s Elhotovou představily v SZ projekt To je basketbal

V minulosti už děti natáčely videa například ze stolního tenisu. Proč nyní zrovna basketbal? "Je to ideální sport pro ty, kteří se chtějí zapojit do pohybu i do kolektivu. Mě osobně zaujal dynamikou a dobrou partou, ve které může člověk být," přiblížila česká reprezentantka Elhotová.

"Každé dítě by mělo nějakým způsobem sportovat. A nemusí z něho být v budoucnu vrcholový sportovec. Sport by měly děti brát jako životní povinnost. Tak jak musím do školy, měl bych i sportovat. To je cílem těchto projektů," uzavřela Kašpárková.

Vše o projektu najdete na adrese: http://www.rvisejakolev.cz/cov/


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.